Kartę płatniczą Mastercard można powiązać z zegarkami Swatch z funkcją płatności – albo online w aplikacji SwatchPAY!, albo w dowolnym sklepie firmowym marki. Płatności zbliżeniowe zegarkiem umożliwia technologia tokenizacji od Mastercard. Energię potrzebną do wykonania transakcji w sklepie dostarcza terminal, dzięki czemu – w przeciwieństwie do smartfonów – zegarek można wykorzystać do dokonywania płatności bez obawy o wyczerpanie baterii – czytamy w komunikacie.

Płatności SwatchPay już dostępne w Polsce. Dla kart Mastercard

– Polscy konsumenci są coraz bardziej ucyfrowieni, a od innowacji i technologii, z których korzystają na co dzień, oczekują przede wszystkim wygody i bezpieczeństwa. Obydwie te cechy gwarantują płatności zegarkiem. Dzięki technologii tokenizacji dane karty płatniczej zapisanej w zegarku są całkowicie bezpieczne. Jak wynika z badania Mastercard, pod względem liczby tego typu płatności zajmujemy piąte miejsce w Europie. Dzięki udostępnieniu rozwiązania SwatchPAY w Polsce, kolejni konsumenci będą mogli przekonać się o zaletach płatności urządzeniami ubieralnymi – mówi Aleksander Naganowski, Dyrektor ds. Rozwoju produktów cyfrowych w polskim oddziale Mastercard Europe.

Najtańsze zegarki Swatch z funkcją płatniczą można kupić za około 370 złotych. Klient może w dowolnym momencie wyłączyć oraz ponownie aktywować funkcję płatności jednym dotknięciem w aplikacji SwatchPAY zainstalowanej na smartfonie lub tablecie.

To już kolejne rozwiązanie dostępne w Polsce, które pozwala płacić za pomocą smartwatcha – obok Garmin Pay, Fitbit Pay, czy Apple Pay.