Mamy też kilka życzeń skierowanych do samych fintechów. Wszystkim firmom z branży życzymy bezproblemowego uzyskiwania stosownych licencji i przyjaznych regulacji – w spełnieniu tych życzeń na pewno pomoże regulacyjna piaskownica. Pierwsze fintechy rozpoczną współpracę z operatorami już na początku przyszłego roku.

Wszystkiego fintechowego!

Fintechom życzymy także bezpiecznych transakcji, braku awarii i przede wszystkim innowacyjnych pomysłów. To właśnie Wy w znaczącym stopniu kształtujecie rynek finansowy i sprawiacie, że konsumenci mogą korzystać z wielu nowości, które usprawniają codzienne życie.

Mamy nadzieję, że pełna implementacja dyrektywy PSD2 przyczyni się do jeszcze bardziej dynamicznego rozwoju branży fintech. Przypomnijmy, że pełne wdrożenie nastąpi we wrześniu 2019 roku. Wiele firm już ostrzy sobie zęby na pojawiające się możliwości. Okazje chcą wykorzystać także niektóre państwa, które zapraszają do siebie fintechy, oferując im korzystne regulacje (patrz Litwa). Bardzo trzymamy kciuki także za projekt e-paragonów.

Przede wszystkim życzymy Wam jednak rodzinnych, ciepłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Miłych chwil spędzonych z rodziną i ze znajomymi. Życzymy także hucznej zabawy sylwestrowej i pomyślności w 2019 roku. Mamy nadzieję, że nadchodzący rok przyniesie Wam dużo radości, a dla samej branży okaże się jeszcze lepszy niż rok 2018. Jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego!