Partner serwisu Visa dla biznesu

Symmetrical i Santander już niedługo wprowadzą zaliczki na żądanie

Fintek
Fintek
#Fintech#Santander
Opublikowano: 28 lutego 2020, 18:22 Aktualizacja: 9 marca 2020, 19:10

Współpraca fintechu Symmetrical i Santandera jest już na zaawansowanym etapie. Prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku klienci korporacyjny banku będą mogli zaoferować swoim pracownikom dodatkową funkcjonalność – czyli zaliczkę na żądanie.

Santander i Symmetricaljpg

Symmetrical to polsko-brytyjski fintech oferująca uslugę salary on-demand, czyli zaliczkę na żądanie. Fintech stworzył rozwiązanie, które umożliwia pracownikom wzięcie zaliczki na poczet przyszłego wynagrodzenia – za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej.

Pensja w streamingu

W 2019 roku spółka pozyskała 5,8 mln zł na rozwój. Salary on-demand to jeden z trendów w fintech, dobrze rozwija się w Wielkiej Brytanii, USA i Hiszpanii. W Polsce jest to wciąż nowość, ale szlaki przeciera także Blue Media ze swoim Zaliczkomatem. Pensja tudzież wynagrodzenie w streamingu to chyba najtrafniejszze określenie tego, co oferuje firma, której hasło to „każdy dzień może być dniem wypłaty”.

Obecnie Symmetrical pracuje nad wdrożeniem z Santanderem. Usługa ma być dostępna prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku. Na czym ma to polegać? Będzie to dodatkowa funkcjonalność oferowana klientom korporacyjnym Santandera, których pracownicy – po wdrożeniu – będa mogli skorzystać z zaliczek na żądanie. Niekoniecznie posiadając konto w Santanderze. Korzyści dla pracownika są oczywiste – ma dostęp do swoich wypracowanych pieniędzy wtedy, kiedy ich potrzebuje.

Kto dostarczy finansowanie zaliczek? Zapewne częściowo będzie się opierać na zewnętrznych źródłach.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

symmetrical-i-santander-juz-niedlugo-wprowadza-zaliczki-na-zadanie