Symmetrical to polsko-brytyjski fintech oferująca uslugę salary on-demand, czyli zaliczkę na żądanie. Fintech stworzył rozwiązanie, które umożliwia pracownikom wzięcie zaliczki na poczet przyszłego wynagrodzenia – za pośrednictwem wygodnej aplikacji mobilnej.

Pensja w streamingu

W 2019 roku spółka pozyskała 5,8 mln zł na rozwój. Salary on-demand to jeden z trendów w fintech, dobrze rozwija się w Wielkiej Brytanii, USA i Hiszpanii. W Polsce jest to wciąż nowość, ale szlaki przeciera także Blue Media ze swoim Zaliczkomatem. Pensja tudzież wynagrodzenie w streamingu to chyba najtrafniejszze określenie tego, co oferuje firma, której hasło to „każdy dzień może być dniem wypłaty”.

Obecnie Symmetrical pracuje nad wdrożeniem z Santanderem. Usługa ma być dostępna prawdopodobnie jeszcze w pierwszej połowie 2020 roku. Na czym ma to polegać? Będzie to dodatkowa funkcjonalność oferowana klientom korporacyjnym Santandera, których pracownicy – po wdrożeniu – będa mogli skorzystać z zaliczek na żądanie. Niekoniecznie posiadając konto w Santanderze. Korzyści dla pracownika są oczywiste – ma dostęp do swoich wypracowanych pieniędzy wtedy, kiedy ich potrzebuje.

Kto dostarczy finansowanie zaliczek? Zapewne częściowo będzie się opierać na zewnętrznych źródłach.