Twórcy aplikacji „Praca za rogiem” za główny cel obrali sobie udostępnianie ofert pracy znajdujących się blisko miejsca zamieszkania użytkownika. Ściągnęłam apkę, aby przekonać się, czy jest warta polecenia. Jakie są moje odczucia?

Czytaj także: Polski Funtronic w finale Bridge to MassChallenge

Nie marnujmy czasu na dojazd do pracy

Po zainstalowaniu aplikacji, na ekranie startowym pojawia się miejsce, gdzie wpisujemy miejscowość, w której mieszkamy. Następnie na pasku ustawiamy odległość, w jakiej maksymalnie chcemy mieć biuro. Po zaakceptowaniu, „Praca za rogiem” wyszukuje oferty pracy położone blisko nas. Możemy ustawić filtr wyszukiwania na te najbliższe naszego położenia bądź najnowsze oferty.

Każda oferta pracy zawiera informacje, na jakie stanowisko użytkownik może aplikować, jakie są oferowane zarobki oraz gdzie znajduje się firma. Po wejściu w ofertę pojawiają się informacje dodatkowe., charakterystyczne dla zwykłych ofert. Możemy przeczytać, jakiego wykształcenia i doświadczenia oczekuje od nas pracodawca, jaki jest wymiar godzin oraz wymagane dodatkowe umiejętności. Jeśli oferta nas interesuje klikamy w button „Zgłoś się”. I już. Prawda, że proste?

Czytaj także: 90% przedsiębiorstw będzie korzystać z chmury

Co czeka Cię za rogiem?

Aplikacja jak na razie pokazuje oferty pracy na proste stanowiska – recepcjonistka, elektryk, inspektor w dziale technicznym. „Praca za rogiem” cały czas jest w fazie dopracowywania, ale po wprowadzeniu ofert na wyższe stanowiska oraz poprawieniu małych błędów, może osiągnąć wysokie wyniki.

Apka ma duży potencjał, ponieważ coraz więcej z nas szuka pracy blisko domu. Po obecności w biurze nie chcemy spędzać dodatkowej części etatu w samochodzie i korkach. Chcemy jak najszybciej spotkać się z przyjaciółmi, wyjść do kina czy na siłownię. Aplikacja działa w obie strony, stworzona jest też z myślą o pracodawcach. Firmy mogą dodawać swoje oferty pracy i przeglądać CV przesłane przez potencjalnych pracowników.

Aplikacja dostępna na systemy Android i iOS – sklep Play Google

Czytaj także: 5 aplikacji mobilnych dedykowanych kobietom

praca za rogiem