Trustly planowało pozyskać 785 mln EUR, czyli blisko 1 mld USD

Spółka ogłosiła, że odkłada IPO na giełdzie w Sztokholmie do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości zgłoszonych przez Finansinspektionen (FI), czyli szwedzki nadzór. Z informacji medialnych wynika, że dotyczą one sposobu weryfikacji konsumentów korzystających z Trustly.

To postawiłoby wycenę fintechu na poziomie 9 mld EUR. Prezes Trustly Johan Tjärnberg podał, że debiut na giełdzie byłby dla firmy korzystny i zarząd nie porzuca tych planów. Firma chce być odpowiedzialna wobec swoich inwestorów i wyjaśnić nierozstrzygnięte kwestie zgłaszane przez nadzór. Na ten moment Trustly nie ma ustalonego harmonogramu z informacją kiedy dojdzie do debiutu, ale fintech jest pewien, że uda mu się wyjaśnić wątpliwości i finalnie wejść na giełdę.

Rekordowe wyniki finansowe

Prócz informacji o przesuniętym IPO Trustly podał także wyniki finansowe za I kwartał 2021. Napisać, że były to dobre trzy miesiące, to nic nie napisać. Trustly zwiększyło przychody o 46% r/r do 632 mln SEK. Skorygowana EBITDA zwiększyła się o 31% r/r do kwoty 275 mln SEK, czyli ok. 32 mln USD.

Wolumen transakcji zwiększył się o 49% do 66 mld SEK, czyli do blisko 8 mld USD. Największy procentowy wzrost przychodów przypada na Amerykę Północną – ponad 600% r/r. Ameryka Północna jest odpowiedzialna już za 26% przychodów Trustly.