W ubiegłym roku globalna wartość rynku płatności transgranicznych wyniosła ponad 26 bilionów dolarów, z czego ponad 23 biliony dolarów to płatności korporacyjne. Według prognoz wskaźnik ten ma w roku bieżącym wzrosnąć o 5,5 biliona USD. To dane z serwisu Statista.

Handel transgraniczny i e-commerce

Handel transgraniczny rozpycha się łokciami również na rynku e-commerce. Według najświeższych danych stanowi on już ponad ¼ europejskiej sprzedaży online, osiągając w zeszłym roku wartość 146 miliardów euro .

Visa wpisuje się w ten rosnący trend, oferując swoje rozwiązanie zarówno przedsiębiorstwom, jak i retailerom. B2B Connect łączy na ten moment ponad 15 tys. instytucji z 84 krajów na całym świecie, a do końca 2021 ma obejmować setkę państw. System transakcyjny obsługuje 21 rodzajów walut oraz 153 walut rozliczeniowych dostępnych przez VISA FX.

Według informacji na stronie Visa, rozwiązanie optymalizuje przebieg transakcji, znacząco skracając czas potrzebny do jej realizacji. Pozwala również uzyskać większą transparentność i przewidywalność w zakresie rozliczeń międzybankowych.

W przeciwieństwie do powszechnie stosowanych bilateralnych systemów rozliczeń międzybankowych, B2B Connect umożliwia realizację bezpośrednich rozliczeń pomiędzy uczestnikami bez udziału dodatkowych instytucji pośredniczących.​ Pozwala to użytkownikom uniknąć opóźnień, niezgodności w danych transakcyjnych oraz generowania zbędnych, dodatkowych kosztów.

Dzięki transparentności danych, system maksymalizuje również kwestie bezpieczeństwa i ogranicza ryzyko wystąpienia fraudu płatniczego poprzez odpowiedni monitoring AML.

Więcej o rozwiązaniu:

https://www.visa.pl/zostan-naszym-partnerem/payment-technology/visa-b2b-connect.html

/materiał partnera