Możliwe zastosowania zintegrowanych płatności obejmują przesyłanie pieniędzy między pracownikami komunikującymi się na kanale Slack lub rozliczanie wydatków służbowych. Dodatkowo pracownikowi może zostać wydana wirtualna karta płatnicza, która usprawni rozliczenia.

Verestro integruje Quicko Wallet z komunikatorem Slack

Usługa transferu pieniędzy powiązana z platformą komunikacji biznesowej to rozwiązanie dla nowej generacji konsumentów i pracowników firm współpracujących z Verestro, którzy są zainteresowani wygodnym dokonywaniem transakcji tam, gdzie wchodzą w interakcje – czytamy w komunikacie.

Verestro zdecydowało się na wdrożenie integracji z komunikatorem Slack ze względu na otwarte API – czyli zestaw narzędzi, które pozwalają integrować usługi zewnętrzne ze Slackiem. Poza tym ponad dwa miliony użytkowników korzysta dziennie ze Slacka. Większość z nich to młodzi ludzie, którzy chętnie przyswajają nowe technologie, a ich kultura firmowa wspiera różne formy interakcji w sieci.

Ostatnio na Fintek.pl pisaliśmy o zmianach personalnych w Verestro – do spółki dołączył Adam Miziołek, wcześniej związany z fintechem Twisto. Zajmie on stanowisko head of global sales. Z kolei w Twisto piastował funkcję country managera na polskim rynku.