W komunikacie czytamy, że Revolut jest pierwszą dużą instytucją finansową w Polsce, która zaoferowała dostęp do błyskawicznych przelewów SEPA Instant. W sumie do systemu przystąpiło już ponad 2200 instytucji bankowych z 22 krajów w Europie. Przelewy międzynarodowe w euro pomiędzy kontami zlokalizowanymi w tych instytucjach będą zdecydowanie szybsze. To co trwało dni, zajmie sekundy. Revolut udostępni przelewy SEPA Instant klientom indywidualnym oraz firmowym (Revolut Business) bezpłatnie

Revolut udostępnił klientom w Polsce szybkie przelewy SEPA Instant

Co oferuje SEPA Instant? Za pomocą systemu można przyjmować lub odbierać środki w euro na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego zaoszczędzając czas i pieniądze. Środki trafią na konto odbiorcy w kilka sekund, a nie w 1-2 dni. Warunek: bank odbiorcy także musi uczestniczyć w SEPA Instant. Przykładowo, w Niemczech do SEPA Instant dołączyło już ponad 1000 banków. System działa przez 24 godziny i 365 dni w roku.

– W krajach takich jak Irlandia, Polska, Cypr czy Monako gdzie nie ma zbyt wielu banków, które przystąpiły do systemu SEPA Instant, Revolut oferuje atrakcyjne rozwiązanie do szybkich międzynarodowych przelewów w walucie Euro do odbiorców w krajach, gdzie wiele banków wspiera przelewy SEPA Instant – mówi Deziree Rapi, Operations Manager w Revolut Core Payments.

– Klienci oczekują rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzą czas i pieniądze. Jako Revolut chcemy być liderem w tym obszarze. Cieszę się, że jako pierwsza duża instytucja finansowa oferujemy w Polsce dostęp do błyskawicznych przelewów międzynarodowych SEPA Instant
 – mówi Karol Sadaj, country manager Revolut w Polsce.

To kolejna nowość od brytyjskiego fintechu. Kilka tygodni temu Revolut zapowiedział wprowadzenie kredytów i otwartej bankowości w Polsce. Jeszcze wcześniej spółka informowała o planowanym udostępnieniu porównywarki cen w aplikacji. Z Revoluta korzysta w Polsce już ponad 1 mln użytkowników.

/RT