Partner serwisu Visa dla biznesu

Szybsze kontrole biletów dzięki nowym terminalom w PKP Intercity

Fintek
Fintek
#Fintech#Płatności
Opublikowano: 21 stycznia 2020, 15:17 Aktualizacja: 21 stycznia 2020, 15:22

PKP Intercity wyposaża drużyny konduktorskie w nowe terminale mobilne. Ich funkcjonalności mają usprawnić i przyśpieszyć obsługę pasażerów na pokładach pociągów.

Szybsze kontrole biletów dzięki nowym terminalom mobilnym w PKP Intercity

Przewoźnik zakupił od firmy S&T Poland 1250 nowych terminali mobilnych z opcją pozwalającą na dokupienie dodatkowych 250 urządzeń. Pracownicy drużyn konduktorskich PKP Intercity korzystają już z pierwszych ponad 400 nowych terminali, kolejne sukcesywnie są wydawane pracownikom, wszystkie zaś będą do ich dyspozycji do końca lutego – czytamy w komunikacie.

Terminale PKP Intercity

Źródło: PKP Intercity

Nowe terminale dla konduktorów PKP Intercity

Nowe terminale pozwolą na dostosowywanie systemu do zmian wprowadzanych w kanałach sprzedaży, czy tych wynikających z rozszerzania oferty. Nowe urządzenia umożliwiają kontrolę biletów na kartach bezstykowych, jak również skanowanie biletów kolei ukraińskich – tłumaczy PKP Intercity.

PKP Intercity wyjaśnia, że nowe zestawy dla drużyn konduktorskich składają się z terminala, drukarki oraz pinpada. W odróżnieniu od dotychczasowych urządzeń funkcjonują w oparciu o technologię bezprzewodową z opcją korzystania z sieci WiFi w pociągach oraz z sieci komórkowej LTE z możliwością aktywnego przełączenia pomiędzy dwoma operatorami. W ręce pracowników trafiają terminale Zebra TC77. Mają być lekkie, poręczne, a przy tym odporne na upadek, różnicę temperatur i wilgoć. Wyposażono je w duży wyświetlacz o przekątnej 4,7 cala oraz system operacyjny Android 8.1.0.

W zestawie jest także kompaktowa drukarka BIXOLON SPP-R310. Bateria zapewnia 24-godzinny czas czuwania i umożliwia ciągły wydruk o długości 253 metrów. Z innymi urządzeniami drukarka może komunikować się przewodowo za pośrednictwem USB i złącza szeregowego, a także bezprzewodowo dzięki WiFi i Bluetooth.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

szybsze-kontrole-biletow-dzieki-nowym-terminalom-mobilnym-w-pkp-intercity