Partner serwisu Visa dla biznesu

T-Mobile przetestuje Mobile Connect w Profilu Zaufanym

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#govtech#Telekomunikacja
Opublikowano: 29 sierpnia 2019, 10:23 Aktualizacja: 29 sierpnia 2019, 11:46

Do Profilu Zaufanego będzie można zalogować się nie tylko przez bank, ale także przez telekom. To efekt porozumienia podpisanego przez ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego i prezesa T-Mobile Polska, Andreasa Maierhofa.

T-Mobile przetestuje Mobile Connect w Profilu Zaufanym

Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Mobile Connect. W praktyce użytkownicy tego rozwiązania zamiast kodów jednorazowych, jakie otrzymują dziś SMS-em wpisywaliby jedynie w swoim telefonie PIN. To wystarczyłoby do logowania czy też podpisywania dokumentów elektronicznych przy pomocy Profilu Zaufanego.

Logowania do Profilu Zaufanego z poziomu telekomu

Porozumienie przewiduje, że po dopracowaniu szczegółów technicznych rozpoczną się tzw. testy Friends&Family, podczas których rozwiązanie będzie sprawdzane w praktyce przez ograniczoną grupę użytkowników. Wkrótce do testów będą mogli dołączyć również inni operatorzy. Wdrożenie rozwiązania docelowego dla wszystkich chętnych obywateli nastąpiłoby w lipcu 2020. Dzięki wdrożeniu do Profilu Zaufanego będzie można zalogować się nie tylko przez bank, ale także będąc po prostu klientem T-Mobile.

Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że Mobile Connect jest nie tylko bezpieczne, ale także wygodniejsze w użyciu od kodów przesyłanych SMS-em. Minister Zagórski ma nadzieje, że testy przebiegną pomyślnie i już niedługo wszyscy obywatele będą mogli skorzystać z nowego rozwiązania.

Na razie do Profilu Zaufanego można zalogować się przez następujące banki: PKO Bank Polski (w tym Inteligo), Bank Pekao, ING Bank Śląski, Alior Bank (w tym T-Mobile Usługi Bankowe), Santander Bank Polska, mBank, Bank Millennium i Envelo Bank. Do PZ zalogujemy się także przy użyciu dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, ale w tym celu niezbędny będzie zakup specjalnej przystawki (e-czytnika), który kosztuje około 200 złotych.

kliknij I sprawdź ofertę t-mobile


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

t-mobile-przetestuje-mobile-connect-profilu-zaufanym