Partner serwisu Visa dla biznesu

Ta aplikacja podbija warszawski rynek pracy

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Fintech
Opublikowano: 11 maja 2018, 11:20 Aktualizacja: 12 maja 2019, 12:25

Kiwi Jobs, mobilna aplikacja #1 w Warszawie, pomagająca znaleźć pracę i pracownika w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, retail, logistyka i usługi przyciągnęła już prawie pół tysiąca pracodawców i 60 tys. użytkowników.

Aplikacja, która podbija warszawski rynek pracy

Kiwi Jobs to jeden z najnowszych projektów Grupy Absolvent, którą tworzą obecnie marki Absolvent.pl, Absolvent Talent Days, Absolvent Consulting oraz Futu Planners.

Szukanie pracy stanie się łatwiejsze

Poszukiwanie pracy, w szczególności jeśli chodzi o rekrutację masową, wygląda dziś zupełnie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Cele pozostają niezmienne, ale zmieniają się sposoby ich osiągania. Rosnące zainteresowanie korzystaniem z aplikacji Kiwi Jobs przez pracowników sprawia, że Grupa Absolvent tworzy nową jakość w dostarczaniu pracowników firmom z branż takich jak gastronomia, hotelarstwo, retail, logistyka i usługi, pozwalając im prowadzić procesy rekrutacyjne w sposób bardziej efektywny, transparentny i intuicyjny niż kiedykolwiek wcześniej.

– W Grupie Absolvent bacznie analizujemy najnowsze trendy na rynku pracy. Dobrze też rozumiemy potrzeby i sposób funkcjonowania jego uczestników. Połączenie tych elementów z naszą pasją do nowych technologii sprawia, że wprowadzamy na rynek narzędzia, które dobrze adresują cele i potrzeby rynku pracy. W przypadku Kiwi Jobs cel był prosty – szybko i skutecznie znaleźć lub dać pracę w takich branżach jak gastronomia, hotelarstwo, retail, logistyka i usługi – mówi Katarzyna Godlewska, współzałożycielka Grupy Absolvent.

Stworzona przez Grupę Absolvent aplikacja jest praktyczna, intuicyjna, oszczędza czas i co najważniejsze gwarantuje szybkie zatrudnienie, i pracownikowi i pracodawcy. Użytkownicy Kiwi Jobs otrzymują przejrzystą i pełną informację o stawkach godzinowych i lokalizacji zatrudnienia, mogą w każdej chwili skontaktować się z pracodawcą za pomocą czatu, by upewnić się np. czy wybrany pracodawca spełnia ich oczekiwania, a także mają gwarancję informacji zwrotnej od pracodawcy w 48 godzin. Z kolei pracodawca zyskuje pewność szybkiego pozyskania pracownika przy jednoczesnym podniesieniu efektywności procesu rekrutacyjnego.

Jak to działa?

Aplikacja Kiwi Jobs skierowana jest aktualnie do osób mieszkających w Warszawie, ale Grupa Absolvent nie zamierza zwalniać tempa i idąc tropem sukcesu takich projektów jak choćby Absolvent Talent Days ma w planach wejście również do innych miast Polski. Korzystanie z aplikacji Kiwi Jobs jest niezwykle proste. Wystarczy ściągnąć ją na swojego smartfona z system Android, założyć profil i zaaplikować na wybrane stanowisko – bez załączników, długich CV czy listów motywacyjnych. W ciągu dwóch dni potencjalny pracownik dowie się czy pracodawca chce go zatrudnić. Będzie też mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się z jego aplikacją. Z kolei pracodawca wybiera kandydata spośród identycznie skonstruowanych zgłoszeń, co umożliwia mu ich szybką analizę i podjęcie ostatecznej decyzji.

kiwi jobs


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ta-aplikacja-podbija-warszawski-rynek-pracy