Jeszcze przed świętami, od 20 grudnia, zamawiając przejazd Taxify w Warszawie, pasażerowie będą mogli wybrać specjalną kategorię z większym samochodem, do którego wsiądzie również pies asystujący lub pies przewodnik. Do auta będzie można też schować wózek aktywny. Taki samochód będzie kierowany przez odpowiednio przeszkolonego kierowcę.

Osoby z niepełnosprawnością pojadą Taxify

W tym celu Taxify nawiązało współpracę z Fundacją Integracja, która od 25 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Współpraca między firmą a Fundacją polega przede wszystkim na odpowiednim przeszkoleniu kierowców, którzy będą zarejestrowani w kategorii przewozów osób z niepełnosprawnością. Są to kierowcy dużych samochodów, głównie typu kombi lub van, do których wsiądzie pies asystujący lub pies przewodnik oraz swobodnie będzie można schować wózek.

Szkolenia odbywają się w tym tygodniu, a sama usługa zostanie uruchomiona już 20 grudnia. Początkowo kategoria będzie działać w Warszawie, jednak Taxify bierze pod uwagę uruchomienie jej również w innych miastach w przyszłym roku.

W informacji prasowej nie wspomniano o cenach za takie przejazdy. Czy taryfa dla niepełnosprawnych będzie droższa? Nie wiadomo, ale można domniemywać, że tak. W przypadku zamawiania większego samochodu musimy zapłacić więcej, więc niewykluczone, że w przypadku osób niepełnosprawnych będzie podobnie. Nie zmienia to faktu, że samą usługę należy ocenić zdecydowanie na plus, szczególnie jeśli kierowcy faktycznie zostaną odpowiednio przeszkoleni.