Partner serwisu Visa dla biznesu

Taxify uruchamia specjalną taryfę dla osób niepełnosprawnych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bolt (dawniej Taxify)
Opublikowano: 18 grudnia 2018, 10:00 Aktualizacja: 2 maja 2019, 12:36

Taxify wprowadza nową kategorię przejazdów dla osób ze szczególnymi potrzebami – osób poruszających się na wózkach aktywnych czy też posiadających czasowe ograniczenia w poruszaniu się, osób niewidomych, podróżujących z psem przewodnikiem oraz seniorów.

Taxify kontynuuje ekspansję w Polsce

Jeszcze przed świętami, od 20 grudnia, zamawiając przejazd Taxify w Warszawie, pasażerowie będą mogli wybrać specjalną kategorię z większym samochodem, do którego wsiądzie również pies asystujący lub pies przewodnik. Do auta będzie można też schować wózek aktywny. Taki samochód będzie kierowany przez odpowiednio przeszkolonego kierowcę.

Osoby z niepełnosprawnością pojadą Taxify

W tym celu Taxify nawiązało współpracę z Fundacją Integracja, która od 25 lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Współpraca między firmą a Fundacją polega przede wszystkim na odpowiednim przeszkoleniu kierowców, którzy będą zarejestrowani w kategorii przewozów osób z niepełnosprawnością. Są to kierowcy dużych samochodów, głównie typu kombi lub van, do których wsiądzie pies asystujący lub pies przewodnik oraz swobodnie będzie można schować wózek.

Szkolenia odbywają się w tym tygodniu, a sama usługa zostanie uruchomiona już 20 grudnia. Początkowo kategoria będzie działać w Warszawie, jednak Taxify bierze pod uwagę uruchomienie jej również w innych miastach w przyszłym roku.

W informacji prasowej nie wspomniano o cenach za takie przejazdy. Czy taryfa dla niepełnosprawnych będzie droższa? Nie wiadomo, ale można domniemywać, że tak. W przypadku zamawiania większego samochodu musimy zapłacić więcej, więc niewykluczone, że w przypadku osób niepełnosprawnych będzie podobnie. Nie zmienia to faktu, że samą usługę należy ocenić zdecydowanie na plus, szczególnie jeśli kierowcy faktycznie zostaną odpowiednio przeszkoleni.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

taxify-uruchamia-specjalna-taryfe-dla-osob-niepelnosprawnych