Partner serwisu Visa dla biznesu

Taxify wjeżdża do Bydgoszczy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Bolt (dawniej Taxify)
Opublikowano: 15 listopada 2018, 11:23 Aktualizacja: 2 maja 2019, 12:39

Aplikacja do zamawiania przejazdów Taxify debiutuje w Bydgoszczy. Na początek mieszkańcy otrzymają 50% zniżki na pierwszy przejazd.

Taxify wjeżdża do Bydgoszczy

Taxify uprzedziło Ubera i zadebiutowało w mieście jako pierwsza apka do zamawiania przejazdów. Firma wywodząca się z Estonii działa w Polsce od 2016 roku. Obecnie z Taxify mogą korzystać mieszkańcy Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi, Trójmiasta, Lublina i Aglomeracji Śląskiej.

Mieszkańcy Bydgoszczy mogą już korzystać z Taxify

Kierowcy, którzy chcą rozpocząć współpracę z Taxify, muszą posiadać prawo jazdy od co najmniej 3 lat, ważną polisę OC, przedstawić zaświadczenie o niekaralności oraz historię punktów karnych, jak również licencję na przewóz osób.

W części miast opcja przejazdu przy wykorzystaniu Taxify, wraz z estymacją ceny, widoczna jest przy wyszukiwaniu danego miejsca na Google Maps. W ciągu najbliższych tygodni taka możliwość ma zostać rozszerzona również na inne miasta. Podobnie będzie z innymi dodatkowymi opcjami, z których na razie mogą korzystać mieszkańcy Warszawy. Są to: opcja płatności gotówkowej, wybór większego samochodu, mogącego przewieźć do 6 pasażerów, bądź opcja komfort, dająca pewność przejazdu bardziej komfortowym autem, nie starszym, niż 5 lat.

Przy okazji warto przypomnieć o projekcie ustawy, który może mocno uderzyć w takich przewoźników jak Uber, czy Taxify. Nowe regulacje przewidują, że firmy będą mogły zlecać przewozy tylko osobom, które posiadają licencję na wykonywanie krajowego transportu drogowego. Natomiast sam pośrednik będzie musiał zarejestrować swoją działalność na terenie Polski. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

taxify-wjezdza-do-bydgoszczy