Ostatniej inwestycji przewodziły GIC, Whale Rock i Invesco. W dofinansowaniu udział wzięły także Sequoia, Tencent, Dragoneer i Ribit. Pieniądze zostaną wykorzystane między innymi na dalszą ekspansję zagraniczną. W sumie w ciągu siedmiu lat Nubank pozyskał od inwestorów 1,2 mld dolarów.

Fintech Nubank z kolejnym dofinansowaniem

Nubank to brazylijski challenger bank, czyli bank bez oddziałów – w 100% online. Fintech oferuje miedzy innymi wygodną aplikację mobilną, kartę do konta, szybki proces założenia rachunku i niskie opłaty. Z usług Nubanku korzysta obecnie 34 mln klientów. Fintech działa w Brazylii, Meksyku i Kolumbii.

Brazylia to ciekawy rynek dla fintechów. Tamtejszy sektor finansowy wciąż jest silnie skoncentrowany, a około 40% z populacji liczącej ponad 200 mln obywateli nie posiada łatwego dostępu do usług bankowych. Potencjał jest zatem ogromny. O część tego rynku zamierza zawalczyć chociażby niemiecki challenger bank N26, który niedawno uzyskał licencję bankową w Brazylii.

– Wystartowaliśmy siedem lat temu w Brazylii, kraju, który posiada jeden z najbardziej skoncentrowanych sektorów bankowych na świecie. Udało nam się uwolnić miliony ludzi od biurokracji i męczarni. Te problemy nie dotyczą tylko Brazylii – są one obecne w większości krajów Ameryki Łacińskiej. Dzięki ostatnim dofinansowaniom byliśmy w stanie wystartować w Meksyku i Kolumbii – mówi David Velez, CEO Nubank.