Partner serwisu Visa dla biznesu

Ten fintech ma dopiero sześć lat, a już jest warty 10 MILIARDÓW dolarów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech#Fundraising
Opublikowano: 29 lipca 2019, 14:02 Aktualizacja: 30 lipca 2019, 09:06

Brazylijski challenger bank Nubank pozyskał właśnie 400 mln dolarów w kolejnej rundzie inwestycyjnej. W związku z tym wycena fintechu osiągnęła poziom 10 mld dolarów. Całkiem nieźle jak na spółkę, która działa na rynku dopiero od sześciu lat.

Rundzie inwestycyjnej przewodził amerykański TCV, a udział w niej wzięli również obecni inwestorzy – Tencent, DST Global, Sequoia Capital, Dragoneer, Ribbit Capital i Thrive Capital. W sumie Nubank pozyskał już 820 mln dolarów w siedmiu rundach.

Fintech NuBank pozyskał 400 mln dolarów

Ostatnie dofinansowanie jest efektem ogromnego wzrostu liczby klientów Nubanku, która podwoiła się od ostatniej rundy inwestycyjnej w 2018 roku. Teraz fintech obsługuje już ponad 12 mln mieszkańców Brazylii. Od początku działalności spółka wprowadziła też nowe produkty. Obecnie Nubank oferuje karty płatnicze, pożyczki i cyfrowe konta oszczędnościowe zarówno dla klientów indywidualnych, jak i mikroprzedsiębiorców.

Obecnie Nubank jest szóstym największym podmiotem finansowym w Brazylii, pod względem liczby klientów. W maju bieżącego roku fintech rozpoczął także ekspansje międzynarodową, otwierając biura w Meksyku i Argentynie. Rozpoczęcie działalności w tych krajach jest planowane już w najbliższych miesiącach.

Brazylijski challenger bank posiada ponad 1,7 tys. pracowników w Kraju Kawy, Niemczech, Argentynie i w Meksyku. W ciągu kilku następnych lat liczba pracowników Nubanku ma znacząco wzrosnąć, co będzie się wiązało z wejściem na nowe rynki. Nubank został założony w 2013 roku przez Davida Veleza, który obecnie piastuje stanowisko CEO. Firma jest największym fintechem pochodzącym z Ameryki Łacińskiej. Do grona jednorożców (firm wartych ponad 1 mld USD) Nubank dołączył w 2018 roku.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ten-fintech-ma-dopiero-6-lat-a-juz-jest-warty-10-miliardow-dolarow