Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych. 5 stycznia tego roku, opolska drogówka jako pierwsza w Polsce została wyposażona w takie urządzenia.

Czytaj także: PZU GO – innowacyjne narzędzie telematyczne dla kierowców

Mandat zapłacisz kartą – Policja wyposażona w terminale

Opolska drogówka została wyposażona w 15 terminali. Docelowo wszyscy policjanci w Polsce mają dostać takie urządzenia.

Dzięki nim, kierowca który dostał mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej. W przypadku płatności kartą, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przelew.

Terminale trafiają do radiowozów opolskiej policji. To na razie pilotaż, ale za mandat można zapłacić kartą

Czytaj także: Darmowe terminale płatnicze – tak będzie wspierany obrót bezgotówkowy

Pierwsze 15 sztuk terminali płatniczych już testują policjanci w Opolu. Jeżeli pomysł się sprawdzi, to  niebawem urządzenia trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego w całej Polsce. To nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie złotówki.

Program upowszechniania płatności bezgotówkowych jest realizowany przez Ministerstwo Rozwoju, przy współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową. W jego wcześniejszych etapach terminale pojawiły się między innymi w urzędach administracji publicznej. Docelowo we wszystkich radiowozach w Polsce ma być możliwość regulowania należności kartami, jak i BLIKIEM.

Warto też przypomnieć, że dzięki serwisowi zaplacmandat.pl należność możemy wygodnie opłacić przez Internet – i kartą i BLIKIEM. Operatorem strony jest sopocka spółka Blue Media, a została ona zbudowana przy współpracy z Pierwszym Urzędem Skarbowym w Opolu. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kartą za mandat. Szybko i wygodnie.