Dzięki The Heart Warsaw najlepsi przedsiębiorcy z całego regionu zyskują wsparcie w szybkim skalowaniu swojego biznesu oraz ekspansji zagranicznej. Centrum powstało dzięki inicjatywie firmy D-RAFT przy wsparciu Mastercard i Ghelamco Poland.

Mastercard inwestuje w sztuczną inteligencję

Centrum współpracy korporacji i startupów

Wnętrze The Heart Warsaw w Warsaw Spire.

Otwarcie centrum jest kolejnym krokiem w rozwoju spółki D-RAFT S.A., która od dwóch lat pracuje z międzynarodowymi korporacjami jako headhunter startupów.

– Ekosystem startupów jest dla dużych firm cennym źródłem innowacji. Korporacje mają skalę i pieniądze, ale brakuje im zwinności, którą mają startupy. Widzieliśmy już wielokrotnie, że połączenie sił może być dla obu stron bardzo korzystne ​– mówi Tomasz Rudolf, prezes D-RAFT i współtwórca centrum.

Od „łapki” na muchy do nowoczesnej bankowości. Historia Citizen Bank of Weir

Kompleksowa obsługa korporacji

Biura w Warsaw Spire, w których mieści się The Heart Warsaw.

The Heart Warsaw jest dla korporacji punktem kontaktu i spotkań z europejskim środowiskiem przedsiębiorców. Wsparcie udzielane korporacjom jest kompleksowe – od przygotowania organizacji do współpracy ze startupami, przez dedykowany scouting, aż po pilotażowe wdrożenia.

W przestrzeni The Heart Warsaw spotykać się będzie działający już od dwóch lat Corporate Club, którego celem jest wymiana doświadczeń liderów odpowiedzialnych za innowacje i cyfrową transformację biznesu. W projekt zaangażowały się już m.in. takie przedsiębiorstwa jak BNP Paribas, Orbis, ING Bank Śląski, Microsoft, EY, PKO Bank Polski czy PZU.

Wsparcie skalowania startupów

Czy The Heart Warsaw wyhoduje jednorożca?

„Aby szybko zmierzać do celu, aby zmierzać do niego samemu i aby dojść daleko – idź razem z kimś.” – afrykańskie przysłowie. Czy The Heart Warsaw wyhoduje jednorożca?

The Heart uzupełnia europejski ekosystem inkubatorów i akceleratorów, wspierając dojrzałe już startupy na kolejnych etapach rozwoju. Dedykowaną dla takich spółek inicjatywą jest ScaleUpClub, który skupia najlepsze, gotowe do skalowania firmy i wspiera je w zdobywaniu korporacyjnych klientów oraz  partnerów. W ten sposób The Heart buduje grupę firm dążących do szybkiej międzynarodowej ekspansji.

Wish, czyli „polski” startup wart 3,5 mld dolarów zgarnął kolejne 500 mln dolarów

 Programy tematyczne 

Jędrzej Iwaszkiewicz i Tomasz Rudolf w The Heart Warsaw, które współtworzą.

Jędrzej Iwaszkiewicz i Tomasz Rudolf, współtwórcy The Heart Warsaw.

Po otwarciu swojej przestrzeni, The Heart Warsaw uruchomi kompleksowe programy tematyczne związane z obszarami, w których wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania technologiczne: Omnichannel, HealthTech, Internet of Things oraz Smart City. Jako pierwszy wystartował już program FinTech – dedykowany sektorowi bankowemu oraz branży finansowej.

– Nasze programy są nakierowane na potrzeby dużych spółek. W ramach każdego programu, poszukujemy startupów, które mają już pierwsze wdrożenia i przychody. Chcemy pomóc, by pierwsze kontakty zamieniały się bardzo szybko w kontrakty – powiedział Jędrzej Iwaszkiewicz, współtwórca The Heart Warsaw.

W ramach programu FinTech, The Heart Warsaw ściśle współpracuje z globalnym programem Mastercard StartPath, wspierającym rozwój startupów. Wczoraj, na 38. piętrze biurowca Warsaw Spire, miało miejsce uroczyste otwarcie działającego na europejską skalę centrum współpracy startupów i korporacji. The Heart Warsaw obsługuje największe polskie firmy i międzynarodowe korporacje w pozyskiwaniu innowacji od młodych spółek technologicznych z Europy i Izraela.

– Jako ponad 50-letnia spółka FinTech’owa, Mastercard chętnie dzieli się swoim know-how i  doświadczeniami z wprowadzania nowatorskich rozwiązań w życie. Rozumiemy i doceniamy korzyści wynikające ze współpracy ze startupami, zarówno dla biznesu, jak i całej gospodarki. Jestem przekonany, że The Heart mocno przyczyni się do wyniesienia Polski na pozycję regionalnego lidera obszaru FinTech – powiedział Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard.

Z Czech na Słowację za pomocą Hyperloop?

Technologiczne serce miasta

Kolejne ujęcie z wnętrza The Heart Warsaw.

The Heart Warsaw mieści się w nowym, biznesowym sercu stolicy, na 38. piętrze biurowca Warsaw   Spire. Obiekt ten należy do jednego ze współtwórców inicjatywy – firmy Ghelamco, która przeznaczyła  dla centrum całe piętro biurowca, czyli ponad 1700 m​2​.

– Warsaw Spire i Plac Europejski to nowe centrum biznesowe Warszawy. Cieszymy się, że możemy być partnerem inicjatywy, która pozycjonuje Warszawę jako międzynarodowe centrum innowacji, przyciągające korporacje i startupy z całej Europy.– powiedział Jeroen Van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco CEE.

W uruchomienie przestrzeni zaangażowała się również firma Samsung Electronics Polska. Jako partner The Heart Warsaw zapewnia pełne wsparcie technologiczne w postaci swoich urządzeń. Centrum  zostało wyposażone m.in. w profesjonalne monitory, urządzenia mobilne (smartfony, zestawy VR), a także oprogramowanie MagicInfo.

– Współpraca z The Heart Warsaw to kolejny krok firmy Samsung w kierunku zwiększenia swojego zaangażowania w prężnie rozwijające się środowisko startupów. Wiemy, że kultura pracy start-upów  oraz ich nieszablonowe podejście do wielu zagadnień z dziedziny nowych technologii, może zaowocować wypracowaniem interesujących rozwiązań dla dużych firm i korporacji. – mówi Jacek Łęgiewicz, Dyrektor ds. Publicznych, Samsung Electronics Polska.

– Z drugiej strony liczymy na to, że dzięki The Heart Warsaw młodzi przedsiębiorcy będą mogli z większą skutecznością realizować i komercjalizować swoje pomysły, a także uzyskiwać szybki, bezpośredni feedback od swoich potencjalnych inwestorów. Wierzymy, że The Heart Warsaw okaże się tym zastrzykiem dodatkowej energii, który pozwoli polskiej scenie startupowej wznieść się o kolejny poziom wyżej. – dodaje.