W ostatnich miesiącach PayPal przejął między innymi szwedzkie iZettle oraz amerykańskie Simility i kanadyjski Hyperwallet. Na te zakupy firma przeznaczyła łącznie 2,7 miliardów USD.

PayPal idzie na zakupy

Teraz CEO firmy zapowiada, że to nie koniec zakupów. PayPal nie wyklucza nawet większych transakcji niż przejęcie iZettle, które opiewało na sumę 2,2 miliardów USD. Było to największe przejęcie na rynku płatności w historii. Ile PayPal zapłacił za pozostałe firmy? Pakiet większościowy akcji Simility kosztował 120 milionów USD, natomiast Hyperwallet 400 milionów USD.

PayPal chwali się wynikami finansowymi i zapowiada, że jest gotowy przeznaczyć kolejne środki na zakup następnych firm. Czym zajmują się spółki dotychczas przejęte przez PayPala?

iZettle to jeden z liderów na rynku akceptacji płatności w Europie i Ameryce Łacińskiej. Jednym z ciekawszych wdrożeń szwedzkiej firmy są mobilne terminale, które znalazły się na ulicach Londynu. Dzięki nim uliczni artyści mogą zbierać datki w formie bezgotówkowej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bezgotówkowo za uliczny występ. Trwają testy w Londynie.

Simility zajmuje się wykrywaniem fraudów przy użyciu machine learning. PayPal już wcześniej posiadał 3% udziałów w amerykańskiej firmie. Dodatkowa metoda zabezpieczeń na pewno przyda się przy dalszej ekspansji PayPala. Natomiast Hyperwallet to spółka specjalizująca się w pomaganiu mniejszym firmom w zarządzaniu płatnościami online. Wygląda na to, że w kolejnych miesiącach powinniśmy spodziewać się kolejnych informacji o zakupach PayPala.