1.Cinkciarz.pl

Jest to jeden z najbardziej popularnych i najszerzej reklamowanych kantorów internetowych w Polsce. Cinkciarz oferuje wymianę 24 walut i posiada konta w 29 bankach. Serwis zapewnia również system wymiany walut oparty na transakcjach społecznościowych. Kantor aktywnie rozwija się w sektorze fintech i jest pionierem we wprowadzaniu nowych rozwiązań. Został Graczem Roku 2016 według miesięcznika Forbes. Jego kapitał wynosi ponad 23 mln złotych. Dla klientów dostępna jest infolinia, na której można zasięgnąć informacji technicznych i handlowych. Dodatkowo udzielone zostaną informacje o aktualnych kursach walut, funkcjach serwisu czy stanie realizowanej transakcji. Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość bycia obsłużonym przez tego samego konsultanta do końca rozwiązania konkretnego problemu. Na innych infoliniach nie zawsze jest to regułą. Kantor obsługuje przedsiębiorców i klientów indywidualnych.

2.Korzystnie.pl

Kantor ten współpracuje z trzema polskimi bankami: mBankiem korporacyjnym, BZ WBK oraz PKO BP. W przypadku, gdy posiadamy konto w innym banku musimy uiścić opłatę za przelew. Korzystnie.pl posiada jednak wiele pozytywnych opinii od swoich użytkowników i jest na pewno kantorem godnym polecenia. Oferuje zarówno usługi dla klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

3.Ergokantor.pl

Ergokantor jest serwisem posiadającym jeden z najwyższych kapitałów w branży niebankowych podmiotów wymiany walut online. Kapitał ten oceniany jest na kwotę 1 mln złotych. Posiada jednak dużą stratę do cinkciarza, gdyż ich kapitał jest obliczony na ponad 23 miliony złotych. Ergokantor opiera się na faktycznych notowaniach z rynku Forex i najniższej różnicy pomiędzy ofertą kupna i ofertą sprzedaży. Rzutuje to na intratne kursy walutowe. Platforma oferuje też możliwość transakcji społecznościowych.

 4.Pewnykantor.pl

 Platforma powstała na fundamentach sieci klasycznych kantorów, które swoją działalność prowadzą od 24 lat .Można z niej korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, Pewnykantor.pl nie pobiera żadnych ukrytych opłat i prowizji. Słabą stroną tego serwisu jest jednak ograniczona liczba walut, które możemy wymienić: euro, funt brytyjski, frank szwajcarski oraz amerykański dolar.

5.Kantor Alior Bank

Kantor online prowadzony przez bank zwiększa jego wiarygodność. W kantorze Alior Banku możemy dokonywać darmowych przelewów do wszystkich banków. Serwis zapewnia również bardzo korzystny spread. Dużym udogodnieniem jest możliwość trzymania na swoim koncie waluty, tak jak w banku. Użytkownicy chwalą sobie też szybkie transakcje i wygodną obsługę portalu.

6.Inkantor.pl

Oferuje on przelewy do zdecydowanej większości polskich banków, bez opłat. Kantor zapewnia możliwość wymiany 16 najbardziej popularnych walut. Minusem jest jednak możliwość wymiany jedynie w godzinach pracy portalu, od 8.10 do 17.30. Niektórzy użytkownicy zwracają też uwagę na nieco wyższe kursy walut w porównaniu do konkurencji.

7.Kantoronline.pl

Serwis ten posiada wielu zadowolonych użytkowników. Jest jednym ze starszych kantorów online, działających w Polsce. Klienci chwalą szybką obsługę i brak ukrytych kosztów podczas transakcji. Podobnie, jak w przypadku pewnykantor.pl trzeba zwrócić uwagę na małą liczbę walut, które możemy wymienić: euro, funt brytyjski, frank szwajcarski i dolar amerykański.

8.DobryKantor.pl

Mimo braków wielu funkcji, zapewnianych przez inne kantory online, DobryKantor.pl cieszy się uznaniem wśród klientów. Nie otrzymamy powiadomień mailowych, ani smsowych, nie złożymy również zleceń cyklicznych. Chwalona jest natomiast solidność, szybka obsługa i korzystne kursy walut.

9.WymieniajTaniej.pl

Kantor posiada opinię bardzo przejrzystego i łatwego w obsłudze. Chwalony jest na wielu forach internetowych. Jedną z głównych zalet jest przejrzystość procedur i starannie dobrane kursy. Serwis posiada wieloletnie doświadczenie, będąc częścią firmy Kantor Express, która na rynku walutowym działa od 1989 roku.

10. Kantoria.com

Platforma ta cieszy się dużą popularnością i zaufaniem klientów. Kantor ma podpisane umowy z 17 bankami, a dzięki jego pomocy można wymienić 10 walut. Za przeprowadzane transakcje zdobywamy punkty, które następnie możemy wymieniać na rabaty. Tak jak wszystkie serwisy przedstawione w zestawieniu posiada możliwość przelewów zagranicznych i obsługuje klientów zarówno firmowych jak i indywidualnych.

RT