– Otwarcie Toyota Connected Europe to dowód naszego zaangażowania w tworzenie nowych form mobilności naszych klientów. Dzięki sile i elastyczności naszej platformy integrującej usługi mobilne Toyota Mobility Services Platform oraz dynamicznemu rozwojowi Toyota Motor Europe, będziemy oferować świetne usługi nowej generacji – powiedział Zack Hicks, prezes Toyota Connected Europe.

Toyota Connected Europe wprowadzi zaawansowane usługi mobilności na europejski rynek

Toyota Connected Europe będzie miała siedzibę w Londynie. W uruchomienie firmy Toyota zainwestuje 4,5 miliona funtów i zatrudni od 35 do 50 pracowników. Jako partner Toyota Motor Europe oraz dealerów i dystrybutorów marki działających w regionie, Toyota Connected Europe będzie wspierać wprowadzanie na rynek nowych usług współdzielenia pojazdów oraz nowych rozwiązań do zarządzania flotami, przeznaczonych dla firm, władz publicznych i innych podmiotów.

TCEU zwiększy i rozszerzy działanie Toyota Mobility Services Platform (MSPF), cyfrowego systemu opartego na technologii chmury, który dostarcza narzędzi do komercjalizacji nowoczesnych serwisów, takich jak car-sharing, współdzielenie przejazdów czy dostarczanie towarów i usług. Toyota Connected Europe będzie stanowiło także centrum zarządzania wielkimi bazami danych (Big Data) Toyoty w Europie. Nacisk koncernu na rozwój zaawansowanych usług mobilności jest odzwierciedleniem globalnych trendów wprowadzania do branży motoryzacyjnej sztucznej inteligencji, zautomatyzowanego prowadzenia i technologii chmury.

Powstanie Toyota Connected Europe to efekt globalnego rozwoju Toyota Connected, strategicznego przedsięwzięcia Toyoty, odpowiedzialnego za rozwój telematyki, Big Data i platformy usług mobilnych (Mobility Services Platform), które zmieniają sposób, w jaki ludzie korzystają z transportu. Toyota Connected podejmuje współpracę z wieloma partnerami działającymi na podobnym polu.

Dobrym przykładem jest partnerstwo z Servco Pacific i Avis Budget Group, projekt e-Palette Alliance prowadzony wspólnie z Amazonem, DiDi, Mazdą, Pizzą Hut i Uberem czy też współpraca z przedsiębiorstwami taksówkowymi w Japonii. Wspólnie z towarzystwem ubezpieczeniowym Aioi Nissay Dowa Insurance Co. Toyota opracowała pierwszą w Japonii ofertę ubezpieczeniową opartą na systemie telematycznym dla samochodów połączonych w chmurze, który uwzględnia styl jazdy kierowcy.

Toyota/RT