Ponieważ w oczach klientów marki są coraz częściej definiowane przez doświadczenia, Mastercard realizuje projekty, które w zupełnie nowy sposób oddziałują na zmysły konsumentów – wyjaśnia spółka w komunikacie. Singiel można odsłuchać poniżej.

Mastercard wyda własny album muzyczny

Piosenki „Merry Go Round” można posłuchać na RADIO.com, a wkrótce będzie możliwe jej pobranie za pośrednictwem serwisów streamingowych. „Merry Go Round” to pierwszy z kilku singli ze zintegrowaną identyfikacją dźwiękową marki na specjalnym albumie Mastercard, który zostanie wydany jeszcze w tym roku.

Mastercard współpracuje z autorem piosenek i producentem Niclasem Molinderem, aby nawiązywać kontakty z obiecującymi artystami z całego świata. Wspólnie z Molinderem firma zleci im wykorzystanie architektury dźwiękowej Mastercard do tworzenia doświadczeń dźwiękowych, które nadadzą marce nowy wymiar. Wprowadzona w 2019 r. melodia firmy to kluczowy znak rozpoznawczy marki Mastercard — obecnie i w przyszłości. Zdaniem amerykańskiego fintechu jest elastyczna, dzięki czemu można ją dopasowywać do wielu gatunków muzycznych i kultur z zachowaniem jej niepowtarzalnego charakteru.

Mastercard stworzył dźwięk, który może wyrażać tożsamość marki, a jednocześnie służyć jako dźwiękowe potwierdzenie bezpieczeństwa i autentyczności płatności. Melodia marki została już zintegrowana z ponad 7,6 mln terminali płatniczych na całym świecie. W badaniu przeprowadzonym przez Mastercard i GfK Global 77% respondentów było zdania, że dzięki melodii Mastercard transakcja i jej otoczenie detaliczne są bardziej godne zaufania.

Co ciekawe swój dźwięk opracowała także Visa. Mała próbka w materiale poniżej.