Usługa Traficara jest dostępna w następujących miastach Śląska i Zagłębia: Będzin, Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Mikołów, Mysłowice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Tychy i Zabrze oraz lotnisko w Pyrzowicach.

Czytaj także: Polacy tworzą własnego inteligentnego asystenta głosowego

Traficar – auta na minuty na Śląsku i w Zagłębiu

Mapa_usługi_Traficar_na_terenie_Śląska_i_Zagłębia

Strefa dostępności pojazdów została zaprojektowana w oparciu o analizę najpopularniejszych tras w regionie. W zależności od zapotrzebowania użytkowników zasięg strefy będzie odpowiednio modyfikowany. Powyżej mapa prezentująca zasięg usługi.

Czytaj także: Wynajmujecie auta na minuty? Uważajcie na kontrole policji

Flota Traficara na Śląsku i w Zagłębiu liczy 300 pojazdów marki Renault Clio. Ceny za korzystanie z systemu są takie same jak we wszystkich pozostałych miastach, gdzie usługa już działa. Każdy przejechany kilometr kosztuje 0,80 zł, minuta jazdy – 0,50 zł, a minuta postoju – 0,10 zł.

Podobnie jak w Krakowie Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście, Traficar działa w oparciu o otwarty model parkowania (free-floating), co oznacza, że samochód można wypożyczyć i zwrócić w dowolnym miejscu w ramach strefy. W przypadku Śląska i Zagłębia pojawia się również możliwość przemieszczania się między miastami w ramach standardowej taryfy, tj. bez ponoszenia dodatkowych opłat. Dodatkową przestrzeń parkingową stanowią stacje paliwowe partnera usługi – PKN ORLEN. Na Śląsku i w Zagłębiu jest to 10 stacji.

Czytaj także: Carsharing zamiast auta zastępczego. Współpraca Warty i Traficar

W tym miejscu warto też przypomnieć o wspólnym zeszłorocznym wdrożeniu Traficara i sieci IKEA. Od 4 września klienci krakowskiego oddziału sieci mogą wypożyczać samochody dostawcze Renault Kangoo na minuty, w każdej chwili i bezpośrednio sprzed sklepu. Dzięki temu w przypadku nieplanowanych większych zakupów można w łatwy sposób przewieźć towary samochodem dostawczym. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Pierwsze w Polsce samochody dostawcze na minuty.

Czytaj także: Transport sharing w europejskich stolicach. Warszawa wysoko w rankingu

Traficar/RT