Dodatkowo z okazji powrotu na warszawskie ulice, każda osoba, która wynajmie Traficara w stolicy otrzyma 50 złotych na start. Na początek w Warszawie pojawi się 400 traficarów. Wracają samochody kompaktowe i osobowe (Megane i Clio). Wielkość strefy zaznaczona jest na mapie w aplikacji, a firma ma ją stopniowo poszerzać.

Traficar wraca na ulicę Warszawy z samochodami osobowymi

Traficar wycofał się z Warszawy pod koniec 2019 roku – rezygnując z floty chińskich mikrosamochodów ZD D2S. W stolicy zostały jedynie dostawcze pojazdy, dostępne w ramach usługi TrafiCargo. Firma była też obecna na warszawskich ulicach dzięki uruchomieniu platformy do zamawiania zakupów online Trafiszop.

Przy okazji Traficar przypomina cennik obowiązujący w aplikacji. Kierowcy zapłacą tylko za przejechane kilometry, a nie za minutę jazdy – dzięki temu nie trzeba się śpieszyć, aby zaoszczędzić parę złotych. Cena za kilometr to 1 zł i 50 groszy. Można także skorzystać z opcji wynajmu dobowego lub dłuższego płacąc 49 zł za 24 godziny.

Dodatkowo w komunikacie Traficara czytamy, że kierowcy nie muszą przejmować się kosztem przebitej opony, ani obawiać, że zapłacą za szkodę kogoś, kto korzystał z samochodu przed nimi. Chodzi tutaj o brak wkładu własnego w szkodę.