Partner serwisu Visa dla biznesu

Traficar wycofuje flotę mikrosamochodów z Warszawy

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Elektromobilność
Opublikowano: 6 listopada 2019, 18:38 Aktualizacja: 6 listopada 2019, 18:38

Traficar wycofał z Warszawy flotę 40 elektrycznych samochodów chińskiej marki Zhidou – informuje Rzeczpospolita. Mikropojazdy miały stworzyć przewagę na stołecznym rynku z uwagi na rozbudowaną sieć buspasów i małą liczbę miejsc parkingowych. Co poszło nie tak?

Traficar wycofuje flotę mikrosamochodów z Warszawy

Powód okazuje się dość prozaiczny. Plany Traficara nie wypaliły, ponieważ chiński producent zrezygnował ze sprzedaży modeli ZD D2S w Europie – dowiedziała się Rzeczpospolita. Jak informuje gazeta, zarówno sam operator floty, jak i klienci mieli być zadowoleni z testowanych mikropojazdów.

Chińskie mikrosamochody w odwrocie

Traficar nie zamierza jednak rezygnować z rozwijania floty małych pojazdów. Zgodnie z doniesieniami Rzeczpospolitej firma prowadzi badania odnośnie dostępności innych tego typu samochodów. Gazeta przypomina także o projekcie polskiego, niewielkiego auta elektrycznego – Triggo. Pojazd jest obecnie testowany na ulicach Warszawy. Więcej o projekcie polskiego samochodu elektrycznego Triggo pisaliśmy w podlinkowanym tekście.

Elektryczne mikropojazdy mają być przyszłością rynku carsharingu. Zajmują niewiele miejsca na drodze, są niskoemisyjne i łatwiej znaleźć dla nich miejsce parkingowe. Pewnym ograniczeniem może być fakt, że takim samochodem mogą podróżować maksymalnie kierowca i jeden pasażer, ale i tak rzadko zdarza się, aby autem na minuty przemieszały się więcej niż dwie osoby – zwracają uwagę przedstawiciele Traficara, cytowani przez Rzeczpospolitą.

Traficar rozpoczął testy chińskich aut ZD D2S pod koniec maja bieżącego roku. Wtedy też firma podjęła decyzję o wycofaniu z Warszawy spalinowych modeli Renault, głównie ze względu na coraz ostrzejszą konkurencję ze strony takich firm jak Panek, czy innogy Go.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

traficar-wycofuje-flote-mikrosamochodow-z-warszawy