Obecnie TransferWise współpracuje z Mastercard w Europejskim Obszarze Gospodarczym (w tym w Polsce) oraz w Stanach Zjednoczonych, Singapurze, Australii i Nowej Zelandii, a jeszcze w tym roku rozpocznie współpracę również w Japonii.

Mastercard zacieśnia współpracę z fintechem TransferWise

Zespoły Mastercard i TransferWise współpracowały ze sobą również, aby umożliwić korzystanie z usług Apple Pay, Google Pay, Fitbit Pay i Garmin Pay w Europejskim Obszarze Gospodarczym dla wszystkich kart wydawanych przez estońsko-brytyjski fintech. TransferWise to przede wszystkim platforma pozwalająca na wygodne i tanie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami z całego świata w różnych walutach – także w złotówkach.

Dzięki platformie Mastercard Send, oprócz wydawania kart, TransferWise umożliwił również właścicielom kont TransferWise dokonywanie przelewów w czasie zbliżonym do rzeczywistego na dowolną kartę Mastercard w krajach europejskich, w tym Polsce, a także w Hiszpanii, Rumunii, Bułgarii, Czechach, Gruzji, Chorwacji, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie – czytamy w komunikacie.

Warto dodać, że TW to jeden z niewielu fintechów, który nie notuje strat – w roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln dolarów. Obecnie spółka jest wyceniana na ponad 5 mld dolarów, po pozyskaniu 319 mln USD.

/RT