Według danych Banku Światowego, Polska otrzymuje $6.7 miliardów (25 miliardów złotych) w osobistych przekazach pieniężnych rocznie. Jako 6. największa gospodarka w Europie, której ponad 10% ludności mieszka za granicą, Polskie firmy i konsumenci mają istotną potrzebę wykonywania międzynarodowych płatności.

Czytaj także: BLIK nie jest Fidget spinnerem płatności. Wywiad z Dariuszem Mazurkiewiczem z PSP

TransferWise dostępny w języku polskim

TransferWise umożliwia dostęp do faktycznego kursu wymiany walut (ten, który widzisz w Google) oraz jest całkowicie przejrzysty jeżeli chodzi o koszty przelewów. Firma pobiera tylko 0.5% za przelew z Wielkiej Brytanii do Polski oraz nie ukrywa dodatkowych opłat w kursie walut. Oznacza to, że jest nawet do 85% tańsza niż większość banków i pośredników.

Niedawna aktywacja Konta Bez Granic TransferWise ułatwia polskim biznesom zarządzanie międzynarodowymi płatnościami. Konto Bez Granic umożliwia przechowywanie i wydawanie pieniędzy w 15 różnych walutach, pomijając niedogoność otwierania różnych kont i wysokie opłaty.

TransferWise wprowadzi również kartę powiązaną z Kontem Bez Granic jeszcze w tym roku.

– Przelewy międzynarodowe są zazwyczaj o wiele bardziej kosztowne niż nam się wydaje – instytucje finansowe o tym nie mówią. Oświadczenia takie jak '0% prowizji’ mogą oznaczać zaniżony kurs wymiany, co oznacza gorszą ofertę niż oczekiwania klienta. Nawet w Polsce, gdzie pieniądze są często wysyłane za granicę, ludzie są oszukiwani. Uważamy że to jest niesprawiedliwe i dlatego pobieramy najniższą możliwą opłatę i dbamy o transparentność transakcji. – powiedział Nilan Peiris, wiceprezydent rozwoju w TransferWise.

Czytaj także: Google Glass powraca. To dopiero początek zmian?

O TransferWise

TransferWise jest nowym rodzajem instytucji finansowej dla ludzi i firm którzy podróżują, mieszkają oraz pracują za granicą. Jest to najuczciwszy i najłatwiejszy sposób, aby zarządzać swoimi pieniędzmi pomiędzy granicami. Dzięki prostej platformie oferującej przelewy międzynarodowe i wirtualne portfele, zarządzanie pieniędzmi staje się łatwiejsze, szybsze i bezbolesne. Firma wprowadziła ostatnio integrację z Facebookiem oraz nawiązała partnerstwo z wieloma europejskimi bankami takimi jak N26, LHV, Starling Bank.

Firma została utworzona w wyniku frustracji związanych z wysokimi opłatami, pobieranymi przez banki za międzynarodowe przelewy. Założyciele to Taavet Hinrikus i Kristo Käärmann. TransferWise korzysta z faktycznego kursu wymiany walut, ponieważ oferuje uśredniony kurs, co oznacza, że przelew jest nawet o 8 razy tańszy niż w tradycyjnych bankach. Firma otrzymała $117m od inwestorów takich jak Andreessen Horowitz, Sir Richard Branson, Valar Ventures oraz Max Levchin z firmy PayPal.

Z TransferWise korzysta już ponad milion ludzi na całym świecie, a miesięcznie za pośrednictwem platformy przesyłane jest 45 mld zł.