Partner serwisu Visa dla biznesu

TransferWise nawiązuje współpracę z pierwszym dużym bankiem

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 4 czerwca 2018, 13:58 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 22:11

BPCE Groupe ma zostać pierwszym dużym bankiem w Europie, który wykorzysta technologię TransferWise, oferując szybkie, mobilne i tanie przelewy międzynarodowe.

TransferWise nawiązuje współpracę z pierwszym dużym bankiem

BPCE to drugi największy bank we Francji. Efekty współpracy mają być widoczne na początku 2019 roku. Dzięki TransferWise klienci BPCE będą mogli realizować szybkie przelewy poza strefę euro – z poziomu aplikacji bankowej. Prowizja za transakcje powinna utrzymać się w okolicach 0,5%.

Współpraca TransferWise i BPCE Group

Początkowo TransferWise jawił się jako konkurent dla banków i ich nieco przestarzałych i drogich systemów do przelewów międzynarodowych. Teraz estoński fintech coraz częściej współpracuje z bankami, udostępniając swoje API na ich platformach. Na razie TransferWise współpracuje z niemieckim challenger bankiem N26 i estońskim LHV.

Współpraca z BPCE to faktycznie pierwsza umowa TransferWise z dużym, komercyjnym, europejskim bankiem. Natomiast kilka tygodni temu pisaliśmy o współpracy fintechu z brytyjskim bankiem centralnym – Bank of England, który dopuścił TransferWise do swojej platformy RTGS, dzięki czemu firma może zaoferować natychmiastowe przelewy w funtach brytyjskich na całym świecie – to tylko jedna z korzyści. TransferWise stał się pierwszą firmą pozabankową, która została dopuszczona do RTGS Bank of England. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank of England otwiera swoje bramy dla fintechów.

Ciekawe rozwiązanie w zakresie szybkich przelewów międzynarodowych wprowadził także polski BZ WBK. Aplikacja One Pay FX powstała we współpracy z Ripple i jest oparta o technologię blockchain. Polacy na razie mogą przelewać pieniądze tylko do Wielkiej Brytanii, ale w kolejnych miesiącach mają się pojawić także nowe rynki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Blockchain w BZ WBK. Szybkie przelewy zagraniczne dzięki Ripple.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transferwise-nawiazuje-wspolprace-z-pierwszym-duzym-bankiem