BPCE to drugi największy bank we Francji. Efekty współpracy mają być widoczne na początku 2019 roku. Dzięki TransferWise klienci BPCE będą mogli realizować szybkie przelewy poza strefę euro – z poziomu aplikacji bankowej. Prowizja za transakcje powinna utrzymać się w okolicach 0,5%.

Współpraca TransferWise i BPCE Group

Początkowo TransferWise jawił się jako konkurent dla banków i ich nieco przestarzałych i drogich systemów do przelewów międzynarodowych. Teraz estoński fintech coraz częściej współpracuje z bankami, udostępniając swoje API na ich platformach. Na razie TransferWise współpracuje z niemieckim challenger bankiem N26 i estońskim LHV.

Współpraca z BPCE to faktycznie pierwsza umowa TransferWise z dużym, komercyjnym, europejskim bankiem. Natomiast kilka tygodni temu pisaliśmy o współpracy fintechu z brytyjskim bankiem centralnym – Bank of England, który dopuścił TransferWise do swojej platformy RTGS, dzięki czemu firma może zaoferować natychmiastowe przelewy w funtach brytyjskich na całym świecie – to tylko jedna z korzyści. TransferWise stał się pierwszą firmą pozabankową, która została dopuszczona do RTGS Bank of England. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank of England otwiera swoje bramy dla fintechów.

Ciekawe rozwiązanie w zakresie szybkich przelewów międzynarodowych wprowadził także polski BZ WBK. Aplikacja One Pay FX powstała we współpracy z Ripple i jest oparta o technologię blockchain. Polacy na razie mogą przelewać pieniądze tylko do Wielkiej Brytanii, ale w kolejnych miesiącach mają się pojawić także nowe rynki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Blockchain w BZ WBK. Szybkie przelewy zagraniczne dzięki Ripple.