W 2020 roku TransferWise rozszerzy zakres współpracy z Visa i będzie oferować swoje rozwiązania za pośrednictwem Visa Direct na kolejnych rynkach – zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Visa Direct to rozwiązanie obsługujące w czasie rzeczywistym tzw. płatności push, które w zeszłym roku posłużyło do przetworzenia 2 miliardów transakcji.

Visa i TransferWise łączą siły

TransferWise został założony przez Estończyków Taaveta Hinrikusa i Kristo Käärmanna w 2011 roku. To jeden z niewielu fintechów, który może pochwalić się faktycznym zarobkiem. W roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln funtów.

Visa współpracuje z instytucjami finansowymi, partnerami technologicznymi i liderami rynku płatności transgranicznych w tym z EMQ, MoneyGram i Remitly, nad upowszechnieniem usługi Visa Direct na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie środków na rachunki bezpośrednio na karty płatnicze w ponad 200 krajach za pośrednictwem sieci Visa.

W ostatnim czasie Visa przejęła Earthport, spółkę wykorzystującą największą na świecie niezależną sieć przelewów międzynarodowych do świadczenia usług w obszarze płatności transgranicznych na rzecz banków, korporacji i firm świadczących usługi przekazu pieniędzy. Połączona oferta wykorzystująca możliwości Visa i sieci Earthport umożliwi klientom Visa Direct obsługę płatności push przez większość osób na świecie posiadających rachunek bankowy.