Partner serwisu Visa dla biznesu

TransferWise nawiązuje współpracę z Visa w zakresie obsługi płatności transgranicznych

Fintek
Fintek
#Fintech#Visa
Opublikowano: 13 grudnia 2019, 14:07 Aktualizacja: 13 grudnia 2019, 14:08

Visa ogłosiła, że do grona jej partnerów obsługujących płatności transgraniczne na całym świecie dołączyła spółka TransferWise. Fintech będzie oferować swoim klientom dodatkową możliwość szybkiego i bezpiecznego przekazywania środków na karty debetowe. Zintegrowana usługa, początkowo dostępna w Hiszpanii, ma z czasem zostać uruchomiona także w Rumunii, na Węgrzech, w Czechach i Bułgarii.

Płatności bez PIN-u od 100 złotych. Visa podnosi limit już w lipcu

W 2020 roku TransferWise rozszerzy zakres współpracy z Visa i będzie oferować swoje rozwiązania za pośrednictwem Visa Direct na kolejnych rynkach – zarówno w Europie, jak i na całym świecie. Visa Direct to rozwiązanie obsługujące w czasie rzeczywistym tzw. płatności push, które w zeszłym roku posłużyło do przetworzenia 2 miliardów transakcji.

Visa i TransferWise łączą siły

TransferWise został założony przez Estończyków Taaveta Hinrikusa i Kristo Käärmanna w 2011 roku. To jeden z niewielu fintechów, który może pochwalić się faktycznym zarobkiem. W roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln funtów.

Visa współpracuje z instytucjami finansowymi, partnerami technologicznymi i liderami rynku płatności transgranicznych w tym z EMQ, MoneyGram i Remitly, nad upowszechnieniem usługi Visa Direct na całym świecie. Dzięki niej możliwe jest przekazywanie środków na rachunki bezpośrednio na karty płatnicze w ponad 200 krajach za pośrednictwem sieci Visa.

W ostatnim czasie Visa przejęła Earthport, spółkę wykorzystującą największą na świecie niezależną sieć przelewów międzynarodowych do świadczenia usług w obszarze płatności transgranicznych na rzecz banków, korporacji i firm świadczących usługi przekazu pieniędzy. Połączona oferta wykorzystująca możliwości Visa i sieci Earthport umożliwi klientom Visa Direct obsługę płatności push przez większość osób na świecie posiadających rachunek bankowy.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transferwise-nawiazuje-wspolprace-z-visa-platnosci-transgraniczne