Rachunek wielowalutowy TransferWise pozwala klientom przechowywać i wymieniać około 50 walut według rzeczywistego kursu wymiany. Oferuje także dane lokalnego konta bankowego dla Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Polski i strefy euro. Karta debetowa Mastercard powiązana z portfelem pozwala wydawać oraz wypłacać pieniądze w różnych krajach na poziomie lokalnym – czytamy w komunikacie.

Nowość dla polskich klientów TransferWise

Przy okazji brytyjski fintech pochwalił się wynikami na polskim rynku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba osób i firm korzystających z wielowalutowego konta TransferWise nad Wisłą wzrosła o 186%. Globalnie firma posiada już ponad 6 mln klientów, którzy miesięcznie wysyłają około 4 mld funtów.

TransferWise został założony przez Estończyków Taaveta Hinrikusa i Kristo Käärmanna w 2011 roku. Fintech zebrał 689 mln USD podczas pierwszej i drugiej rundy finansowania od inwestorów takich jak: Lead Edge, Lone Pine, Vitruvian, IVP, Merian Global Investors, Andreessen Horowitz, Sir Richard Branson, Valar Ventures i Max Levchin z PayPal.

Spółka z estońskim rodowodem to jeden z niewielu fintechów, który może pochwalić się faktycznym zarobkiem. W roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln funtów, co stanowi wzrost o 66% rok do roku. Wzrosły także przychody firmy – o ponad 50%, do poziomu 179 mln GBP. Obok dobrych wyników finansowych TransferWise ciężko przejść obojętnie. Głównie dlatego, że wiele fintechowych jednorożców wciąż nie może wyjść na prostą.