TransferWise udostępnia polskie konta dla rachunków wielowalutowych

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 22 października 2019, 11:53 Aktualizacja: 22 października 2019, 12:40

TransferWise udostępnia indywidualny numer polskiego konta, które umożliwia przyjmowanie płatności w złotych. Dzięki temu można wysyłać i odbierać przelewy w polskich złotych bez opłat i niekorzystnych kursów wymiany walut. 

Rachunek wielowalutowy TransferWise pozwala klientom przechowywać i wymieniać około 50 walut według rzeczywistego kursu wymiany. Oferuje także dane lokalnego konta bankowego dla Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii, Polski i strefy euro. Karta debetowa Mastercard powiązana z portfelem pozwala wydawać oraz wypłacać pieniądze w różnych krajach na poziomie lokalnym – czytamy w komunikacie.

Nowość dla polskich klientów TransferWise

Przy okazji brytyjski fintech pochwalił się wynikami na polskim rynku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy liczba osób i firm korzystających z wielowalutowego konta TransferWise nad Wisłą wzrosła o 186%. Globalnie firma posiada już ponad 6 mln klientów, którzy miesięcznie wysyłają około 4 mld funtów.

TransferWise został założony przez Estończyków Taaveta Hinrikusa i Kristo Käärmanna w 2011 roku. Fintech zebrał 689 mln USD podczas pierwszej i drugiej rundy finansowania od inwestorów takich jak: Lead Edge, Lone Pine, Vitruvian, IVP, Merian Global Investors, Andreessen Horowitz, Sir Richard Branson, Valar Ventures i Max Levchin z PayPal.

Spółka z estońskim rodowodem to jeden z niewielu fintechów, który może pochwalić się faktycznym zarobkiem. W roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln funtów, co stanowi wzrost o 66% rok do roku. Wzrosły także przychody firmy – o ponad 50%, do poziomu 179 mln GBP. Obok dobrych wyników finansowych TransferWise ciężko przejść obojętnie. Głównie dlatego, że wiele fintechowych jednorożców wciąż nie może wyjść na prostą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transferwise-udostepnia-polskie-konta-rachunkow-wielowalutowych