Konto jest „prawie globalne”, ponieważ pozwoli na obracanie środkami na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE + Wielka Brytania, Islandia i Norwegia), USA i Australii. Przy założeniu konta klient otrzyma zbliżeniową kartę debetową Mastercard.

Wprowadzenie nowej usługi przez TransferWise może mieć związek z ostatnią decyzją Bank of England, który dopuścił firmę do platformy RTGS, działającej w ramach Faster Payment Scheme. TransferWise stał się pierwszym fintechem dopuszczonym do FPS. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank of England otwiera swoje bramy dla fintechów.

Konto bez granic TransferWise – jak to działa?

TransferWise i globalne konto bez granic - można przechowywać i wymieniać ponad 40 rodzajów walut

W dużym skrócie – założenie takiego rachunku pozwoli na swobodne użytkowanie konta, przesyłanie pieniędzy i dokonywanie płatności na wyżej wymienionych obszarach – bez dodatkowych kosztów. Oczywiście usługa będzie dostępna również dla Polaków. Na rachunku będzie można przechowywać i wymieniać ponad 40 rodzajów walut.

Wypłaty z bankomatów są darmowe do kwoty 200 funtów, lub równowartości w innej walucie (powyżej tej kwoty trzeba zapłacić prowizje 2%). Przy wymianie waluty trzeba będzie zapłacić prowizje rzędu 0.35% – 1%, natomiast koszt przelewu na konto w lokalnej walucie to 0,50 GBP.

Na razie nowa usługa TransferWise dostępna jest tylko dla klientów indywidualnych. Wdrożenie dla przedsiębiorców ma nastąpić jeszcze w 2018 roku. TranferWise został założony w roku 2011 i obecnie ma około 2 milionów klientów. Serwis służy do wygodnych, tanich i szybkich przelewów międzynarodowych. Od momentu powstania fintech zebrał prawie 400 milionów funtów dofinansowania.

Konkurencją dla TransferWise jest na przykład Revolut, który w lutym pochwalił się, że liczba ich klientów przekroczyła 1,5 miliona. Najnowsze wdrożenie Revoluta to Vaults, czyli funkcja oszczędzania reszty na codziennych zakupach. W aplikacji można też wymieniać kryptowaluty. Więcej na temat Revolut można przeczytać tutaj – Revolut ma już 1,5 miliona użytkowników.