TransferWise uruchamia globalne konto bez granic

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Fintech
Opublikowano: 25 kwietnia 2018, 10:28 Aktualizacja: 21 lutego 2019, 22:45

TransferWise uruchamia nową usługę, czyli globalny rachunek bankowy wraz globalna kartą debetową. Użytkownicy będą mogli zarządzać swoimi środkami pomiędzy wieloma państwami.

Konto jest „prawie globalne”, ponieważ pozwoli na obracanie środkami na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE + Wielka Brytania, Islandia i Norwegia), USA i Australii. Przy założeniu konta klient otrzyma zbliżeniową kartę debetową Mastercard.

Wprowadzenie nowej usługi przez TransferWise może mieć związek z ostatnią decyzją Bank of England, który dopuścił firmę do platformy RTGS, działającej w ramach Faster Payment Scheme. TransferWise stał się pierwszym fintechem dopuszczonym do FPS. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Bank of England otwiera swoje bramy dla fintechów.

Konto bez granic TransferWise – jak to działa?

TransferWise i globalne konto bez granic - można przechowywać i wymieniać ponad 40 rodzajów walut

W dużym skrócie – założenie takiego rachunku pozwoli na swobodne użytkowanie konta, przesyłanie pieniędzy i dokonywanie płatności na wyżej wymienionych obszarach – bez dodatkowych kosztów. Oczywiście usługa będzie dostępna również dla Polaków. Na rachunku będzie można przechowywać i wymieniać ponad 40 rodzajów walut.

Wypłaty z bankomatów są darmowe do kwoty 200 funtów, lub równowartości w innej walucie (powyżej tej kwoty trzeba zapłacić prowizje 2%). Przy wymianie waluty trzeba będzie zapłacić prowizje rzędu 0.35% – 1%, natomiast koszt przelewu na konto w lokalnej walucie to 0,50 GBP.

Na razie nowa usługa TransferWise dostępna jest tylko dla klientów indywidualnych. Wdrożenie dla przedsiębiorców ma nastąpić jeszcze w 2018 roku. TranferWise został założony w roku 2011 i obecnie ma około 2 milionów klientów. Serwis służy do wygodnych, tanich i szybkich przelewów międzynarodowych. Od momentu powstania fintech zebrał prawie 400 milionów funtów dofinansowania.

Konkurencją dla TransferWise jest na przykład Revolut, który w lutym pochwalił się, że liczba ich klientów przekroczyła 1,5 miliona. Najnowsze wdrożenie Revoluta to Vaults, czyli funkcja oszczędzania reszty na codziennych zakupach. W aplikacji można też wymieniać kryptowaluty. Więcej na temat Revolut można przeczytać tutaj – Revolut ma już 1,5 miliona użytkowników.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

transferwise-uruchamia-globalne-konto-bez-granic