Na początek produkty inwestycyjne mają być dostępne tylko dla klientów w Wielkiej Brytanii, ale w późniejszym okresie powinny pojawić się także na innych rynkach. Zgodę na świadczenie tego typu usług wydało Financial Conduct Authority (odpowiednik polskiego KNF) – informuje serwis CNBC.

TransferWise udostępni produkty inwestycyjne w Wielkiej Brytanii

TransferWise został założony przez Estończyków Taaveta Hinrikusa i Kristo Käärmanna w 2011 roku. Główna siedziba spółki mieści się w Wielkiej Brytanii. Firma jest wyceniana na 3,5 mld dolarów, a z jej usług korzysta 8 mln klientów, którzy co miesiąc wykonują transakcje o wartości 4 mld USD. W zeszłym roku fintech pozyskał 292 mln dolarów od takich funduszy, jak Lead Edge Capital, Lone Pine Capital i Vitruvian Partners.

TransferWise to przede wszystkim platforma pozwalająca na tanie i szybkie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami z całego świata w różnych walutach – także w złotówkach. Fintech udostępnia również wirtualny portfel i wydaje karty płatnicze z logiem Mastercard. Plastiki można dodawać do takich portfeli jak Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, czy Fitbit Pay.

To jeden z niewielu fintechów, który notuje faktyczne zyski. W roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln dolarów. To już trzeci rok zakończony na plusie, co jest raczej rzadkim obrazkiem w branży.