TransferWise jest blisko przeprowadzenia kolejnej rundy inwestycyjnej, w której pozyska około 300 mln dolarów. Część swoich akcji mają wystawić na sprzedaż obecni pracownicy i inwestorzy spółki. Inwestycją zainteresowane są duże fundusze private equity, a także prywatni inwestorzy. Do zawarcia umowy ma dojść jeszcze w tym tygodniu – podaje serwis SkyNews.

TransferWise pozyska 300 mln dolarów

Do podobnej transakcji doszło rok temu, a dzięki niej TransferWise pozyskał 292 mln dolarów. Wtedy wycena fintechu osiągnęła poziom 3,5 mld USD, a teraz dzięki kolejnym inwestycjom ma wzrosnąć do 5 mld dolarów. To naprawdę spory skok w ciągu jednego roku.

TransferWise to brytyjski fintech z estońskimi korzeniami. Firma została założona w 2011 roku, a obecnie posiada 8 mln klientów i w jednym miesiącu przetwarza transakcje o wartości 4 bln funtów. Spółka wydała również około milion kart płatniczych i zatrudnia 2,2 tys. pracowników. TransferWise to przede wszystkim platforma pozwalająca na wygodne i tanie przesyłanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami z całego świata w różnych walutach – także w złotówkach.

Dzięki spodziewanej inwestycji firma dołączy do ekskluzywnego grona brytyjskich startupów wartych przynajmniej 5 mld dolarów. TransferWise nie zamierza jednak stać się bankiem i upodobnić do Revoluta, Monzo, czy Starling – podaje SkyNews. Warto dodać, że TW to jeden z niewielu fintechów, który nie notuje strat – w roku fiskalnym kończącym się w marcu 2019 roku TransferWise zanotował zyski na poziomie 10,3 mln dolarów.

Kilka dni temu TransferWise otrzymało zgodę od Financial Conduct Authority na oferowanie produktów inwestycyjnych. Dzięki temu fintech będzie mógł udostępnić w swojej aplikacji dodatkowe usługi. Pierwsze tego typu rozwiązania mają pojawić się w ciągu najbliższych 12 miesięcy.