Kongres zainaugurował swoim wystąpieniem Marcin Petrykowski, Przewodniczący Rady Programowej FinTech Digital Congress, Dyrektor Zarządzający, S&P Global, który mówił o przedefiniowaniu wartości w erze postcovidowej. Uzupełnieniem tej wypowiedzi była rozmowa ze Stefanem Batorym, który na przykładzie własnego doświadczenia i doświadczenia jako Prezesa Booksy podsumował co jest wartością w budowaniu biznesu.

Podczas debaty otwierającej Dawid Rożek ZEN,  Ewa Szmidt-Belcarz, Empik, Marta Wrochna-Łastowska, Żabka oraz Katarzyna Zubrzycka, Visa, skupili się na zagadnieniach Embedded Finance – łączenia tradycyjnych usług finansowych z innymi usługami niefinansowymi jako nowego sposobu na pozyskanie większej liczby klientów i budowaniu wartości dla użytkowników. O bankowości jako usłudze i odważnej wizji cyfrowej bankowości rozmawiali Karol Sadaj, Aion i Szymon Wałach z PKO Banku Polskiego. Nie zabrakło też rozmów o  możliwościach i sposobach współpracy banków i firm pozabankowych z Big-Techami  – wraz z uczestnikami debaty mówił o tym członek zarządu Microsoft, Paweł Jakubik.

Dynamiczny rozwój płatności elektronicznych

W kolejnych częściach kongresu poruszone zostały zagadnienia związane z technologią paymentową, dynamicznym wzrostem płatności elektronicznych, zwiększeniem konkurencyjności i innowacyjności w sektorze finansowym, aktualnymi trendami, procesami rynkowymi i wyzwaniami dla biznesu oraz technologicznym wsparciem w prowadzeniu biznesu dla SME.

Uczestnikami debat byli m.in.:  Bartłomiej Nocoń, ZBP oraz Członek Zarządu EPC,  Anna Szczygielska, Viafintech,  Marcin Wąsikowski, UNIQA, Jan Zimowicz, Aegon, Katarzyna Królak-Wyszyńska, Innovatika,  Michał Pawlik, SMEO oraz Jarosław Dąbrowski, DFCM Ltd. Podczas sesji FinTech & Insurtech Stage. Wygrani dzięki technologii uczestnicy wysłuchali serii technologicznych case’ów w wykonaniu przedstawicieli Polski, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Cyfryzacja w ubezpieczeniach

Dzień drugi wydarzenia wyłonił tematy związane z trendami biznesowymi i budowaniem wartości. Adam Malinowski, Signal Iduna poprowadził debatę, której tematyka poświęcona była Customer Value, gdzie m.in.: wraz z Joanną Erdman, mBank i Maratem Nevretdinov, Europa Ubezpieczenia mówili o automatyzacji procesów i transformacji organizacji w prokliencką. Ważnym zagadnieniem był także cyfrowy krok w przyszłość branży insurance oraz zmiany, które wraz z przyspieszeniem cyfrowym na nią wpłynęły.

Swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w tym zakresie podzielili się  m.in.: Frank Genheimer, Andrzej Miron z Nationale-Nederlanden, Agnieszka Wrońska, Link 4. Debatę poprowadził Cezary Świerszcz, Założyciel, Bacca; Chief Innovation Advisor w Insly. Nie zabrakło kwestii telemedycznych związanych z innowacjami.

Kilka słów o automatyzacji i inwestycjach

O automatyzacji w procesie leczenia wraz z Andrzejem Osuchem z Grupy LUX MED rozmawiali m.in. Anna Janiczek, PZU Zdrowie i Marek Witulski, Siemens Healthineers. Dyskusja, prowadzona przez dr Krzysztofa Korusa, DLK Legal Korus, poświęcona była tematyce open bankingu jako elementu szerszego spojrzenia w przyszłość.

W kolejny blok Corporate Innovation vs Venture Capital Investments. Value building wprowadził nas Jan Kastory i jego rozmówcy − Krzysztof Konopiński, Inwestor Private Equity, Adam Niewiński, OTB Ventures, Cezary Stypułkowski, mBank, Małgorzata Walczak, PFR Venture, którzy poruszyli niezwykle ważny temat inwestycji na polskim rynku oraz zastanawiali się czy polska bankowość zachowała zdolność do innowacji.

Szansa dla startupów

Podczas Startup session odbyła się pierwsza międzynarodowa sesja pitchingowa, w której udział wzięli przedstawiciele obiecujących startupów, m.in Edyta Musielak, Cashy, Nikolaus Haufler, Wetterheld, Rauno Sigur, DriveX, Pietjan Vandooren, Rockestate. Ostatnią z omawianych kwestii była tematyka HR-owa.

Jak wygląda HR w czasie i po pandemii? Mieliśmy przyjemność wysłuchać dyskusji z udziałem Magdaleny Bylinowicz, HRK, Katarzyny Turskiej , Sodexo, Doroty Piotrowskiej, Network Perspective oraz Roberta Zapotocznego, PFR Portal PPK. Ta wartościowa i merytoryczna dyskusja podsumowała 9. FinTech & 8. InsurTech Digital Congress! Dziękujemy, że byliście z nami i do zobaczenia przy kolejnej edycji!

Pełna lista prelegentów na https://fintechdigitalcongress.pl/prelegenci/

Kongres jest realizowany w ramach działalności MMC Polska organizującej prestiżowe kongresy, konferencje, warsztaty i szkolenia biznesowe dedykowane specjalistom, kadrze menadżerskiej oraz zarządom firm.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją 9. FinTech & 8. InsurTech Digital Congress.