Partner serwisu Visa dla biznesu

Trener Finansowy dla klientów ING

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#ING Bank Śląski
Opublikowano: 23 listopada 2016, 13:13 Aktualizacja: 12 maja 2019, 16:28

ING Bank Śląski udostępnił klientom Trenera Finansowego, który wspiera klientów w zarządzaniu ich pieniędzmi. Trener Finansowy – element systemu bankowości internetowej Moje ING – pomaga przeanalizować sytuację finansową i na tej podstawie wskazuje rozwiązania w zakresie kontroli wydatków, oszczędzania czy pomnażania pieniędzy, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. – Moje ING nie jest jedynie systemem transakcyjnym,[…]

ING Bank Śląski udostępnił klientom Trenera Finansowego, który wspiera klientów w zarządzaniu ich pieniędzmi. Trener Finansowy – element systemu bankowości internetowej Moje ING – pomaga przeanalizować sytuację finansową i na tej podstawie wskazuje rozwiązania w zakresie kontroli wydatków, oszczędzania czy pomnażania pieniędzy, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta.

– Moje ING nie jest jedynie systemem transakcyjnym, ale ma dawać naszym klientom wsparcie o charakterze doradczym. Dotychczasowa możliwość analizy i kontroli swoich wydatków, planowanie przyszłych płatności, narzędzia wspierające osiąganie celów oszczędnościowych czy serwis ułatwiający inwestowanie w fundusze, teraz, dzięki Trenerowi zostają uzupełnione o wsparcie w planowaniu i zarządzaniu sytuacją finansową. Zależy nam, aby nasi klienci byli świadomi korzyści, jakie daje dobry plan finansowy dopasowany do obecnej sytuacji i konsekwentnie realizowany dzięki narzędziom i produktom dostępnym w Moje ING. Chcemy edukować klientów, że pieniądze mają różne przeznaczenie i służą do realizacji różnych celów, dlatego warto świadomie nimi zarządzać – powiedział Daniel Szewieczek, dyrektor Departamentu Środków Powierzonych w ING Banku Śląskim.

Czytaj także: Banki coraz bardziej lubią FinTechy, ale pozostają w opozycji do Bitcoinów

Trener personalny dla każdego

– Dlatego udostępniliśmy narzędzie, które pomoże przyjrzeć się własnym finansom, zaplanować i zbudować bezpieczeństwo finansowe. Trener Finansowy pomoże osobom rozpoczynającym  oszczędzanie, jak i tym, którzy już zgromadzili znaczące nadwyżki, wskaże ile z tych pieniędzy warto ulokować w fundusze oraz jaka mogłaby być optymalna struktura portfela funduszy – dodał Daniel Szewieczek.

Trener Finansowy, po wprowadzeniu przez klienta celu finansowego, bazując na wysokości dochodów, wydatków i wieku, wylicza indywidualny poziom poduszki finansowej, czyli pieniędzy, które należy zgromadzić na nieprzewidziane wydatki. Po sprawdzeniu  jaką część z tej kwoty klient już posiada, Trener stawia diagnozę sytuacji finansowej, a także określa zalecenia jak osiągnąć zamierzone cele finansowe.

Czytaj także: Od „łapki” na muchy do nowoczesnej bankowości. Historia Citizen Bank of Weir

Następnie proponuje skorzystanie z narzędzi i produktów dostępnych w systemie Moje ING. Dla klientów, którzy stworzyli  już swoją poduszkę finansową oraz posiadają dodatkowe nadwyżki, Trener udziela porady inwestycyjnej o charakterze ogólnym, proponując optymalny portfel funduszy, który wskazuje ile i w jakie typy funduszy zainwestować.

Trener Finansowy, podobnie jak cały system Moje ING, został zbudowany w technologii RWD i dostępny jest na wszystkich typach urządzeń, w tym w aplikacji mobilnej.

[informacja zewnętrzna]


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

trener-finansowy-dla-klientow-ing