Partner serwisu Visa dla biznesu

Trump chce podwyższyć koszt wysyłek dla Amazona

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Amazon
Opublikowano: 21 maja 2018, 13:53 Aktualizacja: 28 kwietnia 2019, 18:41

Nie od dziś wiadome jest, że Donald Trump nie pała optymizmem do Amazona. Kolejnym krokiem, który ma na celu zaszkodzenie działalności firmy jest chęć podwyższenia cen wysyłek. Co na to klienci? Zapłacą więcej?

Kwoty wysyłek dla Amazona podwyższą się?

Donald Trump próbuje wywrzeć presję na szefową poczty w USA Megan Brennan, by podnieść ceny wysyłek dla Amazona i innych firm. Brennan odmówiła spełnienia żądań prezydenta, tłumacząc, że umowy z pocztą Stanów Zjednoczonych z Amazonem i innymi firmami przesyłkowymi podlegają jedynie przeglądowi przez odpowiednie agencje regulacyjne. Co jeśli jednak podwyższenie kosztów wpłynie na klientów? Zapłacisz więcej? O sprawie informuje serwis The Washington Post.

Walka Trumpa i Amazona wciąż trwa

Prezydent Trump podpisał niedawno zarządzenie, które może spowodować zmiany dotyczące pobieranych opłat za przesyłki przez Amazon i inne firmy. Zgodnie z analizą przeprowadzoną przez Credit Suisse, gigant zakupów online może zrekompensować wzrost kosztów wysyłki poprzez podwyżkę rocznych opłat za subskrypcję Prime – o 20 USD.

Amazon na celowniku prezydenta USA jest już od dłuższego czasu. Ponad miesiąc temu pisaliśmy, że Trump jeszcze przed wyborami zarzucał spółce prowadzenie praktyki biznesowej niezgodnej z prawem. W kolejnym wpisie na Twitterze prezydent oskarżył Amazona o niepłacenie podatków.

Prezydent stwierdził, że działania spółki powodują ogromne straty dla gospodarki Stanów Zjednoczonych, a po wpisie Amazon stracił na giełdzie prawie 6%. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj. Działania Trumpa chyba nie przynoszą skutków, ponieważ w pierwszym kwartale 2018 roku Amazon odnotował zysk w wysokości 1,6 mld USD netto. Wpływ na tak wysokie wyniki spółki miało m.in. podejście firmy do branży spożywczej a także rozwój Amazon Web Services, którego przychód stanowi 11% całkowitego dochodu Amazona.

/Asia Stankiewicz


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

trump-chce-podwyzszyc-koszt-wysylek-dla-amazona