Twisto działa w Polsce od lipca 2018 r. jako formuła zakupową „kup teraz, zapłać później” i jest już dostępne w ponad 100 sklepach internetowych. W fintech zainwestował ING Bank Śląski, który oferuje płatności Twisto przez bramkę imoje – pierwszą bankową bramkę płatniczą w Polsce.

Twisto chce podbić polski rynek

Twisto było jedną z pierwszych firm w Czechach, które wdrożyły Apple Pay. Michal Šmída, założyciel i CEO firmy zdradził, że w pierwszych godzinach po uruchomieniu mobilnego portfela od Apple z usługi natychmiast zaczęli korzystać dotychczasowi, jak i nowo pozyskani klienci.

Obecnie trwają prace nad wdrożeniem płatności BLIKIEM, a od finalizacji ma nas dzielić kilka dni. Już wkrótce klienci Twisto będą mogli zapłacić w ten sposób za każdy produkt z osobna oraz jednorazowo za wszystkie zakupy zrobione z Twisto, które zostaną zgromadzone na jednym koncie. Ma to uprościć proces rozliczeń. Obecnie kupujący z Twisto regulują należności za zakupy, robiąc przelew na dedykowane konto. Użytkownik nie musi przy tym wpisywać tytułu przelewu ani żadnych dodatkowych danych.

Kilka tygodni temu pojawiły się jednak pewne kontrowersje dotyczące działalności Twisto w Polsce – wszystko ze względu na przepisy o kredycie konsumenckim. Czeski fintech nie działa w ramach tych regulacji, co miało być przyczyną wątpliwości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Twisto broni się twierdząc, że nie pobiera odsetek od klientów, a jedynie ściąga prowizje od sprzedawcy. Sprawa wciąż się toczy, ale widać, że fintech ma ambitne plany co do polskiego rynku.