Twisto oferuje usługę „kup teraz zapłać później”, która jest korzystna zarówno dla klientów, jak i dla e-sklepów. Taka metoda pozwala zwiększyć konwersję sprzedaży w sklepach internetowych, a kupującym pozwala obejrzeć towar, zanim za niego zapłacą.

To na pewno ciekawa opcja. Kto by nie chciał otrzymać towaru bez konieczności natychmiastowej zapłaty? Podobne rozwiązania są już zresztą dostępne na rynku. Można przywołać takie przykłady jak Klarna, czy „PayU Płacę później”.

„Kup teraz, zapłać później” – nowa oferta Twisto na polskim rynku

Początkowo Twisto zaoferuje swoją usługę mniejszym sklepom internetowym, ale w przyszłości ma się ona pojawić także u większych dostawców. Dodatkowo czeski fintech chce dalej rozwijać współpracę z ING Bankiem Śląskim ,który jest głównym udziałowcem Twisto Polska.

Wspólnie z czeską firmą bank chce zaoferować metodę odroczonej płatności w Internecie. Płatności Twisto mają zostać udostępnione w bramce płatniczej imoje – przygotowanej przez ING Bank Śląski.

Za rozwiązaniem Twisto stoi silnik zarządzania ryzykiem Nikita. Potrafi on zweryfikować zdolność kredytową klienta w zaledwie kilka milisekund. Nikita wykorzystuje takie technologie, jak big data oraz machine learning.

Twisto to fintech z siedzibą w czeskiej Pradze, który działa na tamtejszym rynku e-commerce od 2013 roku, gdzie jest liderem w zakresie płatności typu „Kup teraz, zapłać później”. Twisto obsługuje około 200 tys. klientów w ponad 500 sklepach internetowych. Obecnie usługi Twisto w Polsce są oferowane sklepom korzystającym z bramki płatniczej imoje.