O sprawie poinformował na LinkedInie Lukas Janousek, CMO Twisto. Fintech poszukuje pracowników na dwa stanowiska – Performance & CRM Marketing Manager  oraz PR & Brand Executive. Idealni kandydaci powinni posiadać szerokie kontakty z lokalnymi mediami i duże doświadczenie w branży.

Czeski fintech Twisto wystartuje w Rumunii

Na razie nie wiadomo kiedy dokładnie Twisto rozpocznie działalność w Rumunii. Kraj ze stolicą w Bukareszcie będzie trzecim rynkiem ,na którym fintech zaoferuje swoje produkty. Na razie oferta Twisto jest dostępna w Czechach i w Polsce.

W Polsce ekspansję Twisto wspiera między innymi ING Bank Śląski, który zainwestował w czeską firmę. Prawdziwy przełom działalności fintechu nad Wisłą nastąpił w październiku bieżącego roku, kiedy to Twisto zaoferowało szeroką gamę nowych produktów. Chodzi przede wszystkim o aplikację i kartę wielowalutową. W niecałe dwa miesiące od debiutu nowej oferty rejestrację w Twisto rozpoczęło ponad 100 tys. Polaków.

W rozmowie z Fintek.pl Michal Smida, CEO Twisto, zdradził, że spółka ma już w Polsce prawie 35 tys. aktywnych klientów. Przeciętny użytkownik wykonuje kartą Twisto średnio kilkanaście transakcji w miesiącu. Na razie polscy klienci spółki mogą korzystać z takich rozwiązań, jak odroczone płatności, limit kredytowy, a także karta wielowalutowa wraz z aplikacją.

Już niedługo w aplikacji ma pojawić się także kolejna nowa funkcja – czyli Twisto Split. Umożliwia ona łatwy podział rachunku, na przykład za obiad w restauracji, między kilka osób. Rachunek będzie można podzielić także między osoby, które nie są użytkownikami Twisto. Więcej o ofercie czeskiego fintechu przeczytacie we wspomnianym wywiadzie z Michalem Smidą, CEO Twisto.