Wdrożenie Apple Pay i Google Pay zapowiedziano pod koniec lutego. Google Pay zadebiutowało w marcu bieżącego roku, ale termin udostępnienia Apple Pay przesunięto z powodu pandemii. Teraz Twisto potwierdza, że AP pojawi się w aplikacji już w październiku, ale będzie dostępne tylko dla posiadaczy płatnego pakietu Space.

twisto subskrypcje
Dwa plany w Twisto: darmowy „Online” i płatny „Space”

Twisto wprowadza opłaty i stawia na model subskrypcyjny

Ważną informacją dla klientów Twisto są także zmiany w regulaminie. Już na jesieni w aplikacji pojawi się model subskrypcyjny. Użytkownicy będą mieli do wyboru dwa plany – darmowy Online i płatny Space.

Plan Online za 0 zł ma być przeznaczony dla osób kupujących z Twisto w internecie. Darmowy pakiet umożliwia korzystanie z bezpłatnego limitu kredytowego do 45 dni, opcji przesunięcia płatności na następny miesiąc, rat w aplikacji (dla klientów którzy otrzymali dostęp do tej usługi), karty wirtualnej do płatności w internecie, cashbacku i kategoryzacji wydatków.

Z kolei w ramach planu Space klienci Twisto będą mogli korzystać z płatności mobilnych (Google Pay, a od października również Apple Pay), karty wirtualnej i plastikowej oraz z najlepszego kursu wymiany walut bez opłat i prowizji. Co ważne w darmowym planie Online kurs wymiany zostanie powiększony o 3% prowizji. W przypadku planu Space prowizja będzie naliczona dopiero jeśli miesięczne wydatki w innych walutach przekroczą 3 tys. złotych.

Jak wybrać plan w aplikacji Twisto?

Klienci Twisto mają czas na dokonanie pierwszego wyboru do 30 września. Będą mogli to zrobić jednym przyciskiem w aplikacji. Po tym terminie osoby, które nie zdecydują inaczej, znajdą się automatycznie w planie Space. Pierwsza opłata zostanie naliczona za okres od 1 października. Oznacza to, że klient, który zdecyduje się na plan Space otrzyma pierwszą fakturę powiększoną o opłatę 1 listopada 2020 r.

Opcja wyboru planu przez aplikację będzie stale dostępna. Jeśli klient zdecyduje się na zmianę planu z Online na Space w połowie miesiąca – opłata zostanie naliczona tylko proporcjonalnie. Równie łatwa będzie zmiana planu w drugą stronę – ze Space na Online, przy czym w tym wypadku zmiany będą uwzględniane od pierwszego dnia następnego miesiąca (opłata za jeden miesiąc zostanie naliczona).

Dodatkowo, każdy klient Twisto będzie mógł trzykrotnie obniżyć miesięczną opłatę, nawet od 0 zł, jeśli uzna, że w danym miesiącu nie osiągnął pełnej satysfakcji usług lub podnieść ją, jeśli będzie miał na to ochotę. Podobnie jak w przypadku zmiany planu – zrobi to w aplikacji – wyjaśnia czeski fintech w komunikacie.

/RT