Sprawę nagłośnił serwis ABC News. W ciągu ostatnich dni setki tysięcy osób retweetowało porady życiowe rzekomego Warrena Buffetta. Rzeczniczka miliardera potwierdza, że konto jest fałszywe. Nie zmienia to faktu, że porady spotkały się z pozytywnym odbiorem.

Życiowe porady według Warrena Buffetta – fake konto na Twitterze

Co osoba podszywająca się pod Buffetta radzi młodym ludziom? Oto 10 porad.

  1. Więcej czytać i pisać,
  2. Prowadzić zdrowy tryb życia,
  3. Pamiętać, że networking polega na „dawaniu”,
  4. Ćwiczyć wystąpienia publiczne,
  5. Być otwartym na ciągłą naukę nowych rzeczy,
  6. Znaleźć mentora,
  7. Utrzymywać kontakt z przyjaciółmi,
  8. Pamiętać, że ich praca nie definiuje tego kim są,
  9. Wiedzieć kiedy odejść i powiedzieć „dość”,
  10. Nie wydawać pieniędzy, których nie mają.

To nie wszystko. Na koncie można znaleźć także inne porady.

Co więcej, okazuje się, że nie jest to jedyne konto podszywające się pod Buffetta. Praktycznie na każdym z nich nazwisko miliardera napisane jest z błędem – „Buffet”, zamiast „Buffett”. Na niektórych profilach od razu przeczytamy, że spełniają funkcję „parody account”, ale większość wprowadza użytkowników w błąd. Jest to niezgodne z regulaminem Twittera i zapewne doprowadzi do zawieszenia lub usunięcia konta.

Przez ostatnie 48 godzin porady z fake kont retweetowalo setki tysięcy osób, co wcale nie oznacza, że wszyscy dali się nabrać. Niektórzy docenili dobre porady, zaznaczając, że osoba ich udzielająca powinna używać własnej tożsamości, a nie podszywać się pod Buffetta.

Wykorzystanie nazwiska Buffeta sprawia, że rady dotrą do większego grona odbiorców, bo przecież prawie każdy chce obserwować jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Oczywiście nie popieramy podszywania się pod inne osoby, ale warto docenić trafione porady, bo można w nich znaleźć coś dla siebie.