Rozwiązanie może się przydać w okresach wzmożonych wydatków – takich jak na przykład Święta Bożego Narodzenia. W aplikacji można tymczasowo podnieść lub obniżyć limit kwoty na wydatki danego dnia. Potem nie trzeba nawet pamiętać, aby przywrócić podstawowy limit – apka zrobi to samodzielnie o północy.

Tymczasowy limit transakcji w mBanku – jak to działa?

Limity transakcji to przede wszystkim zabezpieczenie na wypadek kradzieży plastiku. Jeżeli ustawimy dzienną granicę wydatków na poziomie 1000 zł, to mamy pewność, że zdążymy zastrzec kartę, zanim złodziej opróżni nasze konto.

Takie ograniczenia mogą jednak rodzić pewne niedogodności – jeżeli przykładowo planujemy danego dnia większe zakupy, to musimy skorzystać z gotówki, bądź zmienić limit w bankowości elektronicznej. Nowe rozwiązanie mBanku ułatwi ten proces i sprawi, że nie trzeba będzie pamiętać o ponownym podniesieniu limitu.

Nowa funkcja znajduje się w ustawieniach karty, a aktywować ją można do trzech rodzajów transakcji – płatności w Internecie, płatności w fizycznych sklepach i wypłat gotówki.

To kolejne nowości w aplikacji mBanku – wcześniej w apce pojawiła się między innymi wideoweryfikacja i łatwiejsze zarządzanie kartami oraz limitami transakcji. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Łatwiejsze zarządzanie kartami i limitami w aplikacji mBanku.

Dodatkowo mBank zaoferował klientom opaski płatnicze, dzięki którym można wygodnie płacić bez posiadania przy sobie gotówki i karty. Opaska to jedna z niespodzianek przygotowanych przez mBank z okazji festiwalu Pol’and’Rock, który ma zastąpić organizowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Przystanek Woodstock. Pol’and’Rock odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.