Allegro Biznes to blisko 120 mln ofert z cennikami netto od około 100 tys. sprzedających, co stanowi największą ofertę B2B na polskim rynku. Platforma wspiera zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorców.

– Korzystanie z funkcjonalności przysługujących posiadaczom konta firma na Allegro jest zupełnie darmowe. Poza tym przygotowaliśmy szereg rozwiązań, takich jak odroczona płatność czy atrakcyjne zniżki, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem naszych klientów, ponieważ pozwalają im regularnie obniżać koszty działalności. A za dużym zainteresowaniem kupujących, idą oczywiście sprzedawcy – liczba ofert z takimi funkcjonalnościami rośnie z tygodnia na tydzień. Przez zaledwie miesiąc liczba ofert ze zniżkami, które sięgają nawet 55%, wzrosła o prawie 20% – komentuje Piotr Truszkowski, head of B2B w Allegro.

Co oferuje Allegro Biznes?

Allegro Biznes przynosi oszczędności dla firm. m.in. dzięki zniżkom wolumenowym. Przedsiębiorca może dzięki nim zaoszczędzić nawet do 11% pierwotnej wartości koszyka. Wystarczy, że założy darmowe konto firma na Allegro.

Jedną z kluczowych funkcjonalności Allegro Biznes, jest odroczona płatność dla firm, czyli metoda płatności, dzięki której sprzedający od razu otrzyma zapłatę za fakturę, mimo że kupujący przedsiębiorca odłożył termin – o 21, 45 lub nawet 60 dni. Już na start Allegro wprowadziło elastyczne metody płatności dla ponad 30 mln ofert. Liczba ta dynamicznie rośnie, ponieważ stale przybywa sprzedających, którzy aktywują tę metodę. Aktualnie możliwość odroczonej płatności dotyczy ponad 40 mln ofert. Średnia wartość takich zamówień jest nawet 10 razy większa niż standardowe zakupy biznesowe realizowane do tej pory.

Allegro Biznes platforma już zaobserwowało klientów powracających, którzy dokonali więcej niż jednego zakupu z opcją odroczonej płatności. Na Allegro Biznes 60-dniowy termin płatności dostępny jest dla każdego pozytywnie zweryfikowanego konta, już od pierwszych zakupów. Co więcej, trwa właśnie promocja – pierwsze 21 dni odroczonej płatności nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kupujących.