Pierwsze terminale TubaPay pojawiły się w połowie 2018 roku. Dzięki nim agenci współpracujący z LINK4 mogą przyjmować płatności bezgotówkowe bez ponoszenia kosztu transakcji. Polisy LINK4 zostaną rozliczone automatycznie bez konieczności ręcznego wprowadzania informacji przez agenta.

LINK4 to nie jedyny ubezpieczyciel, który zaoferuje klientom płatności bezgotówkowe dzięki rozwiązaniu TubaPay. Do wdrożenia przygotowuje się także Generali, a zakończenie integracji planowane jest na połowę 2019 roku. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Za polisy LINK4 zapłacicie kartą- dzięki TubaPay

Do wymiany informacji między systemem TubaPay od Bacca, a systemem kartowym agent używa tylko swojego telefonu. Wszystkie zrealizowane transakcje są zabezpieczone unikalnym kodem, co zapewnia bezpieczeństwo i brak pomyłek w procesie. Agenci zaoszczędzą nie tylko na czasie obsługi klienta, ale też na deponowaniu gotówki i prowadzeniu wymagających rozliczeń składki przyjętej gotówką.

Agenci ubezpieczeniowi nie płacą za transakcje, jeśli składka jest przekazywana bezpośrednio z karty klienta na rachunek ubezpieczyciela. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku ubezpieczycieli zintegrowanych z TubaPay – tak jak LINK4.

Możliwość płatności kartą przy zawarciu umowy ubezpieczenia stanowi też większą wygodę dla klientów, którzy zazwyczaj przed spotkaniem z agentem nie znają jeszcze ceny polisy i nie wiedzą, ile gotówki powinni przygotować. Ci z kolei, którzy gotówką nie dysponują, nie będą angażowani w dodatkowe czynności po spotkaniu, np. w wykonywanie przelewów bankowych.

Agenci, którzy wcześniej nie mieli swojego terminala, mogą skorzystać także z Programu Polska Bezgotówkowa i przez pierwszy rok nie ponosić żadnych kosztów urządzenia i transakcji. Przypomnijmy, że w ramach Programu zainstalowano już ponad 100 tys. terminali.