Uber zapowiadał inwestycje w Polsce już pod koniec stycznia. Podczas spotkania z rządem przedstawiciele firmy z San Francisco składali odważne deklaracje – na przykład co do rozwoju swojego Centrum Usług Biznesowych w Krakowie, czy zatrudnienia nowych pracowników. Debiut Uber Black to de facto potwierdzenie wcześniejszych zapowiedzi.

Uber Black w Warszawie – limuzyny i Tesla Model S

Samochody poruszające się po stolicy w ramach usługi Uber Black muszą spełniać restrykcyjne wymagania w zakresie klasy i modeli. Na długiej liście dostępnych w usłudze aut znajdują się nie tylko czarne limuzyny, lecz również takie marki, jak: Infiniti, Mercedes Benz – klasy E, S, Lexus, BMW – serii 5; Audi A6, A7, A8, Tesla Model S. Wszystkie z nich muszą być wyprodukowane najpóźniej w 2012 roku i mieć w standardzie skórzane fotele.

Minimalna wartość przejazdu w opcji Black wynosi 30 zł, a cena samej usługi – podobnie jak w przypadku pozostałych opcji – jest znana z góry, przed akceptacją kursu przez użytkownika. W informacji prasowej czytamy, że Black to rozwiązanie zarówno dla osób ceniących sobie najwyższy komfort przejazdu, a także sprawdzające się w sytuacjach biznesowych czy podczas specjalnych okazji, jak chociażby ślub czy kolacja ze znajomymi.

Warszawa jest trzecim miastem w tej części Europy, po Kijowie i Pradze, którego mieszkańcy mogą korzystać z tej usługi. Black to odpowiedź amerykańskiej firmy na rosnące zapotrzebowanie użytkowników na przejazdy o najwyższym standardzie. Nowa usługa uzupełnia obecną ofertę Ubera w stolicy, gdzie dostępne już są: popularne i niedrogie przejazdy w opcji UberX, bardziej komfortowe w standardzie Select oraz przejazdy większymi samochodami w ramach oferty Uber VAN.

Ekskluzywne auta ze skórzaną tapicerką i najwyżej oceniani kierowcy za kółkiem, to dwa główne filary Black. Po stołecznych ulicach jeździ aktualnie około 40 takich samochodów, ale docelowo będzie ich zdecydowanie więcej. Za kierownicą w Black spotkamy też najwyżej ocenianych kierowców, ubranych w stylu smart casual, których średnia ocen w aplikacji jest równa bądź wyższa od 4,8.

Uber działa w ponad 600 miastach w 65 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 7 ośrodkach miejskich: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.