Partner serwisu Visa dla biznesu

Uber Eats wjeżdża do Katowic

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#Uber
Opublikowano: 9 kwietnia 2019, 10:14 Aktualizacja: 9 maja 2019, 15:48

Katowice są ósmym miastem, w którym pojawia się Uber Eats. Dla wszystkich użytkowników aplikacji w największym mieście Górnego Śląska Uber przygotował specjalny kod – KATOWICESTART. Upoważnia on do zniżki na trzy pierwsze zamówienia, o wartości 15 zł każda. Kod ważny jest do 18 kwietnia od momentu wpisania go w aplikacji.

Odważne plany ekspansji Uber Eats.

Na początek mieszkańcy Katowic mogą zamawiać dania z ponad 70 lokali, zlokalizowanych na obszarze 30 km2 – czyli niespełna 20% powierzchni całego miasta. Na razie dostawcy Uber Eats poruszają się głównie po dzielnicach centralnych, ale zasięg usługi ma być stopniowo rozszerzany, tak jak miało to miejsce w innych polskich miastach.

Uber Eats w Katowicach

Od kliknięcia wybranego dania w aplikacji i złożenia zamówienia, do przyjazdu kuriera upływa zazwyczaj poniżej 32 minut. Trasę dostawcy można śledzić na bieżąco na mapie w aplikacji, podobnie jak ma to miejsce w przypadku korzystania z aplikacji Uber do zamawiania przejazdu. Użytkownik wie też, o której godzinie dotrze do niego dostawca. Płatność za jedzenie pobierana jest z podpiętej do aplikacji karty bankowej. Co ważne w Uber Eats nie ma minimalnej kwoty zamówienia.

W Polsce usługa Uber Eats działa już od ponad 2 lat. Pierwszym miastem, w którym wystartowała usługa, była Warszawa. Dzisiaj Uber Eats jest dostępny w 8 miastach w Polsce. Oprócz stolicy i Katowic, są to: Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Sopot i Łódź.

Osoby korzystające z aplikacji mogą oceniać zamówione przez siebie potrawy oraz jakość dostawy za pomocą systemu gwiazdek. Najwyżej oceniane przez nich dania będą później wyświetlały się w ich aplikacji w pierwszej kolejności. Aplikacja Uber Eats wykorzystuje mechanizmy z zakresu machine learning. Na podstawie wyborów dokonywanych przez użytkownika program rekomenduje mu nowe potrawy, które mogą odpowiadać jego gustom kulinarnym.

/Rafał Tomaszewski


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uber-eats-wjezdza-do-katowic