Dotychczas Uber Eats współpracował wyłącznie z restauracjami, które chciały zaoferować swoim klientom dostawę przy zaangażowaniu niezależnych kurierów dostępnych w aplikacji Uber Eats. Dziś platforma rozszerza swoją działalność również na lokale angażujące swoich własnych dostawców.

Uber Eats pozwala restauracjom na korzystanie z własnych dostawców

Restauracje korzystające z własnych kurierów będą ponosiły niższą opłatę. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takie lokale korzystały także z niezależnych dostawców z zielonymi plecakami. Może to być rozwiązanie na wypadek wysokiego popytu zamawiania jedzenia online lub chęci obsługiwania klientów w nowych lokalizacjach.

Zmiany dotyczą około 5 tys. restauracji w Polsce. Głównym celem wprowadzenia nowej opcji dostawy jest zapewnienie użytkownikom Uber Eats znacznie większego wyboru dań spośród dostępnych w aplikacji restauracji – czytamy w komunikacie. Z aplikacji korzysta już dziś 220 tys. lokali w ponad 500 miastach na całym świecie.

To kolejna nowość od Uber Eats w ciągu ostatnich dni. W zeszłym tygodniu spółka poinformowała o rozpoczęciu pilotażu w Warszawie, który pozwala na samodzielny odbiór zamówionego jedzenia bezpośrednio w restauracji – na przykład w drodze do domu. W testach bierze udział około 300 stołecznych restauracji, między innymi Bobby Burger Mango Vegan i Trattoria Rucola.

Obecnie Uber Eats działa w 10 miastach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Łodzi, Katowicach i Lublinie.