Partner serwisu Visa dla biznesu

Uber obniża ceny w Warszawie. Przejazdy już od 8 złotych

Fintek
Fintek
#Elektromobilność#Uber
Opublikowano: 5 września 2019, 10:21 Aktualizacja: 5 września 2019, 11:05

Uber wprowadza nowy cennik w Warszawie. Opłata minimalna za przejazd została obniżona z 10 zł na 8 zł, opłata podstawowa z 4 zł na 3 zł, a za każdy przejechany kilometr użytkownicy zapłacą złotówkę, czyli o 30 groszy mniej niż wcześniej.

Uber obniża ceny w Warszawie. Przejazdy już od 8 złotych

Podrożała jednak opłata za minutę jazdy – z 25 groszy na 35 groszy.  Jak to wpłynie na ceny za pokonywane trasy? W informacji prasowej Uber podaje, że przed zmianą cennika koszt przejechania z Dworca Centralnego w Warszawie na Lotnisko Chopina wynosił niespełna 21 złotych. Po obniżkach przejazd ma kosztować 18,60 zł.

Uber wjeżdża z niższymi cenami

Jak wynika z badań firm Selectivv i ORB International, Uber jest dziś w wielu polskich miastach najpopularniejszą aplikacją do przemieszczania się, a w samej tylko Warszawie korzysta z niego co trzeci mieszkaniec stolicy. Najnowsza zmiana cennika ma sprawić, że jeszcze więcej osób zdecyduje się zostawić własne auta w domu i wypróbować przejazdy z Uberem – czytamy w informacji prasowej.

Uber nie ukrywa, że jego długofalową ambicją jest stworzenie aplikacji typu all-in-one, która byłaby pomostem między różnymi formami transportu dostępnymi dla mieszkańców miast. Innymi słowy: za pomocą aplikacji Uber w niedalekiej przyszłości zamówimy nie tylko przejazd autem, lecz również wynajmiemy rower czy skuter elektryczny, a także zapłacimy za bilety komunikacji miejskiej. Z kolei już teraz w apce Ubera wypożyczymy hulajnogę elektryczną Lime.

Pod koniec lipca Uber uruchomił także pilotaż nowej usługi związanej z bezpieczeństwem. Zamawiając przejazd z poziomu aplikacji pasażerowie otrzymają specjalne powiadomienie push tuż przed przybyciem pojazdu. Komunikat ma przypominać o sprawdzeniu czy numer tablicy rejestracyjnej, a także wizerunek kierowcy są zgodne z tym, co wyświetla się nam w aplikacji.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uber-obniza-ceny-w-warszawie-przejazdy-juz-od-8-zlotych