Wczoraj pisaliśmy o instalacji kas fiskalnych w samochodach Ubera – na początek tylko w Warszawie. Dzięki temu pasażerowie będą mogli płacić także gotówką.  Dodatkowo uruchomiona zostanie usługa UberVan. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Kasy fiskalne w Uberze. Płatność także gotówką.

Okazuje się, że to nie jedyne nowości, które przygotowała spółka Dary Khosrowshahiego. UberPop zostanie zastąpione przez UberX, zniknąć mają też cenowe widełki, które prezentują nam prawdopodobną opłatę za przejazd.

Czytaj także: Posiadacze Bitcoina już nie będą anonimowi

Zmiany w Uberze – wiesz dokładnie ile zapłacisz

UberX i UberVAN

Uber działa w Polsce już od 3 lat. Parę tygodni temu informowaliśmy na Fintek.pl o zmianach w aplikacji, które były korzystne raczej dla kierowców. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Zmiany w aplikacji Ubera. Na minus dla pasażerów? Teraz skorzystają także pasażerowie.

– Bazując na naszym trzyletnim doświadczeniu na polskim rynku, od teraz jesteśmy w stanie określić konkretną kwotę, która wyświetli Ci się przed wykonaniem przejazdu. Dzięki temu, z góry wiesz, ile dokładnie zapłacisz za przejazd – czytamy w komunikacie Ubera.

Nowe produkty i funkcjonalności:

  • UberX, czyli codzienne i tanie przejazdy. Cennik (4 zł opłata początkowa, 0,25 zł/minuta, 1,30 zł/km).
  • UberSELECT, czyli przejazdy o podwyższonym komforcie. Cennik (7 zł opłata początkowa, 0,35 zł/minuta, 1,70 zł/km).
  • UberVAN, czyli produkt idealny dla większych grup. Cennik (10 zł opłata początkowa, 0,5 zł/minuta, 1,7 zł/km).

Skąd zmiana UberPop na UberX? Firma odpowiada.

UberX i UberVan. Koniec widełek cenowych

Początkowo usługi nie będą dostępne we wszystkich obszarach działalności Ubera. Firma na razie nie zdradza, kiedy udostępni komplet usług we wszystkich lokalizacjach. I jak? Podobają Wam się kolejne zmiany w aplikacji Ubera?