Partner serwisu Visa dla biznesu

W Uberze zapłacisz teraz gotówką

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
#Uber
Opublikowano: 17 marca 2018, 15:54 Aktualizacja: 19 lutego 2019, 20:31

Najbardziej popularny przewoźnik w Warszawie – Uber, udostępnił właśnie swoim klientom możliwość płatności gotówką za przejazdy na terenie stolicy. Każdy kierowca, który będzie miał zainstalowaną w samochodzie kasę fiskalną, będzie mógł przyjmować płatności gotówką. Trwają prace nad wprowadzeniem nowej metody płatności również w innych miastach w Polsce.

Płatności gotówką już dostępne w Uberze

Główną zaletą Ubera jest możliwość bezgotówkowych płatności za przejazd. Jeśli jednak wciąż nie uznajesz karty i wolisz zapłacić gotówką, teraz masz taką możliwość. Usługa działa jednak tylko na terenie Warszawy. Co z resztą miast?

Czytaj także: Odważne plany ekspansji Uber Eats

Uber już nie jest bezgotówkowy

W grudniu ubiegłego roku możliwość płatności gotówką za przejazd w Uberze testowana była jedynie na niewielkim odsetku kierowców. Z e-maila jakiego dostali użytkownicy Ubera jasno wynika, że od teraz usługa dostępna jest dla wszystkich klientów na terenie Warszawy. Do tego potrzebna jest jednak kasa fiskalna, system faktur elektronicznych już nie wystarczy. Każdy kierowca, który zdecyduje się na zainstalowanie kasy fiskalnej w samochodzie będzie mógł przyjąć zapłatę w formie gotówki.

Klient chcący skorzystać z możliwości płatności gotówką musi na poziomie aplikacji wybrać w zakładce „Płatności” opcję „Aktywuj gotówkę jako metodę płatności”, a następnie klasycznie zaznaczyć swój punkt docelowy i potwierdzić zamówienie. Ważne jest by preferowaną formę płatności wybrać w trakcie zamawiania przejazdu, a przed opuszczeniem samochodu zapłacić kwotę, jaka wyświetla się w aplikacji.

Czytaj także: Uber Health zawiezie Cię do lekarza

Nie jest wiadome, czy usługa zostanie wprowadzona na terenie innych miast, ale Magdalena Szulc – rzecznik prasowy Uber Polska, poinformowała, że trwają rozmowy na ten temat. Usługa dostępna jest w niektórych miastach we Francji, Wielkiej Brytanii, USA czy Chorwacji. Dodanie opcji płatności gotówką ma być sposobem na zyskanie nowych klientów. Czy przyjmie się to w Warszawie? Czas pokaże, jednak jedno się nie zmieniło – kierowcy Ubera nadal nie muszą mieć licencji.

Czytaj także: UberEats debiutuje w Krakowie


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

uberze-zaplacisz-teraz-gotowka