Usługa Raty Rankomat to zupełnie nowa opcja, umożliwiająca finansowanie zakupu ubezpieczeń komunikacyjnych. Dostępna jest niezależnie od oferty wybranego ubezpieczyciela i klienci mogą skorzystać z rozłożenia na raty kosztu polisy, nawet jeśli wybrany ubezpieczyciel nie daje takiej możliwości.

Raty Rankomat – jak to działa?

Usługa jest łatwo dostępna. Udostępniana jest klientowi podczas jednej rozmowy telefonicznej – bez wychodzenia z domu, bez wizyty w banku czy nawet oczekiwania na kuriera z umową. Krótki wniosek składany jest wraz z wnioskiem ubezpieczeniowym, a potwierdzeniem jest umowa podpisana za pośrednictwem SMS.

– Przez ostatnie 12 miesięcy średnia cena OC wzrosła nawet o 40%. Dla wielu osób taka kwota, którą muszą zapłacić jednorazowo, to duże obciążenie. Tym samym często właśnie cena staje się głównym kryterium wyboru, a wielu klientów, z racji jej wzrostu, wybiera tańsze pakiety lub rezygnuje z polisy AC. Zauważamy takie tendencje na rynku, dlatego też postanowiliśmy ułatwić naszym klientom zakup ubezpieczenia i wdrożyliśmy usługę, dzięki której klienci mają wybór i mogą zdecydować o rozłożeniu kwoty w czasie nawet na 12 miesięcznych rat – wyjaśnia Adam Urbanowski, Dyrektor do spraw komunikacji i rozwoju produktów finansowych Rankomat.pl.

Warto zaznaczyć, że ratalny zakup polisy, możliwy dzięki usłudze Raty Rankomat, jest traktowany przez TU jako płatność jednorazowa, dzięki czemu kierowca zachowuje wszystkie benefity i zniżki, które zwykle pojawiają się przy takiej  płatności. Nie musi obawiać się także wzrostu kosztów.

Ubezpieczenia komunikacyjne na raty

– W Inbank zawsze staramy się odpowiadać na realne oczekiwania rynku i tworzyć rozwiązania, które są dla klientów ułatwieniem i wsparciem w realizacji codziennych potrzeb. W tym przypadku dostrzegliśmy niszę, którą postanowiliśmy zagospodarować. Na rynku nie było bowiem rozwiązania, które w wygodny i tak tani sposób pozwalałoby na finansowanie zakupu ubezpieczenia OC czy AC, a trzeba zaznaczyć, że jest to znaczący wydatek w domowym budżecie. Nawet jeśli niektóre Towarzystwa Ubezpieczeniowe dawały taką możliwość, szło za tym wiele warunków, niekoniecznie korzystnych dla klienta, takich jak wzrost ceny czy utrata benefitów – mówi Maciej Pieczkowski, Dyrektor Generalny Inbank Polska.

– Usługa Raty Rankomat to rozwiązanie „szyte na miarę” dla klientów Rankomat.pl, ze szczególnym uwzględnieniem wysokich wymagań partnera co do szybkości podejmowania decyzji kredytowej, długości rozmowy telefonicznej oraz pozostałych parametrów mających wpływ na skuteczną sprzedaż ubezpieczeń przez telefon – dodaje.

Dotychczasowy okres pilotażowy w Rankomat.pl pokazał, iż usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów, którzy chętnie korzystają z możliwości rozłożenia na raty tak dużego wydatku, jakim jest ubezpieczenie OC lub pakiet OC/AC.